Ponovila se Barcelona

Vaterpolisti Solarisa poraženi protiv Radničkog, obrambeni problemi se nastavljaju

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   06.10.2024 u 17:00

VK Solaris/Facebook
U 2. kolu Premier regionalne lige za vaterpoliste, Solaris je u svojoj Crnici poražen od ekipe Radnički Kragujevac sa 15:19 (4:5, 6:5, 4:6, 1:3).

Od početka se vidjelo kakvu utakmicu ćemo gledati. U prvoj četvrtini Radnički je dvaput poveo, Solaris preokrenuo s tri uzastopna pogotka na 4:2, a onda je tri pogotka za preokret dala i ekipa iz Srbije.

Efikasno je bilo i u sljedećih osam minuta, gosti su čak dva puta vodili dva razlike, Solaris se vratio te čak okrenuo na 10:9 pa primio gol za izjednačenje tik prije sirene za odmor.

Za šibenski vaterpolski klub i prošle je sezone bilo karakteristično da igra susrete u kojima puno i zabija i prima. I sinoć je napad Solarisa u prvom poluvremenu bio precizan, brz i kreativan, čak je gostujući trener odlučio zbog toga zamijeniti vratara, no u obrambenom dijelu igre Šibenčani se nisu iskazali.

U trećoj četvrtini, kao i u Barceloni u Eurokupu, napad je bio i dalje efikasan te dao četiri pogotka, no primilo se opet previše i Radnički je stekao prednost, u dva trenutka čak sa tri razlike.

U posljednju četvrtinu ušlo se sa minus dva (14:16), a onda je zakazao šibenski napad, nekoliko puta forsirajući igrača koji je bio dobro čuvan u trenutku kada je bilo boljih i strpljivijih rješenja, tako da nije bilo mogućnosti preokreta te su odlični gosti, koji su pokazali snagu u oba segmenta igre, zasluženo uzeli tri boda na našem plivalištu.

SOLARIS: Pavić, D. Akrap (3), Brajković, R. Akrap, Vrbnjak, Petković (3), Vlahović (1), Pelicarić (1), Vrdoljak (3), Bulat (1), Koprčina (3), Šparada, Štrkalj, Bralić

RADNIČKI (K): Filipović, Rašović (1), Stanojević (1), F. Janković (1), M. Janković, Pijetlović (1), Drašović (6), N. Jakšić (2), Vasić (1), Vićković (2), P. Jakšić (1), Murišić (3), Todorovski, Dadvani

U sljedećem kolu, uz prijenos na Sportskoj televiziji, Solaris gostuje u Rijeci kod Primorja, u petak od 20.15.

Dodajmo i da su Sunčani saznali protivnike u Kupu Hrvatske; na četvrtfinalnom turniru od 7. do 9. studenog, s kojeg će se dvije ekipe plasirati na Final Four, u Splitu će igrati protiv Jadrana, Primorja, POŠK-a, POŠK-a 1937 i Zadra.