Županijski derbi

Zagora u posljednjih 20 minuta riješila susret protiv Vodica

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   16.09.2024 u 10:24

NK Zagora/Facebook
U utakmici 4. kola 3. HNL-jug (četvrti rang), Zagora je na domaćem terenu, teškom za igru, pobijedila momčad Vodica rezultatom 2:1 (0:0). Za domaće su zabili Gabrić u 73. i Topić u 90. minuti, dok su gosti uspjeli smanjiti preko Španje u nadoknadi vremena.

Bez prilika proteklo je prvo poluvrijeme, a na prvi gol čekalo se do 73. minute. Zeljković je izveo korner s desne strane, lopta se nakon intervencije vodičkog vratara odbila nazad do njega. On je prizemnom loptom pronašao Gabrića, koji iz blizine ne griješi.

U 90. strijelac prvog pogotka ubacuje loptu prema Topiću, koji je, nakon što se riješio svog čuvara, iz drugog pokušaja poslao loptu u mrežu.

Gosti iz Vodica uspjeli su postići utješni pogodak u nadoknadi vremena. Lopta se odbila od stative do Španje, koji je sa sredine kaznenog prostora smanjio na 2:1.

Sljedećeg vikenda Vodice dočekuju Primorac (B), Zagora gostuje kod Neretve.

ZAGORA: Lukač, B. Šupe, J. Šupe (od 90. Vranjković), Zeljković, Borovičkić, Danolić, Mrčela, Topić (od 90. Skorić), Gabrić, Budić (od 46. Mihaljević), Krajina (od 88. Milat), trener Saša Glavaš

VODICE: Benat, Spahija, Krpetić (od 66. Španja), Sarić, Jurić (od 83. Josipović), Prpić, Fuštin, Rončević, Marić (od 83. Petričević), Crljen, Filipović, trener Želimir Terkeš