Protiv Primorja

Vaterpolisti Solarisa uzeli velika 2 boda u Rijeci, nakon sjajne zadnje četvrtine i 7 serija peteraca

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   11.10.2024 u 22:11

VK Solaris/Facebook/arhiva
U susretu 3. kola Premier regionalne lige, vaterpolisti Solarisa su na gostovanju u Rijeci kod Primorja slavili rezultatom 15:15 (4:4, 6:4, 3:2, 2:5) - na peterce 5:6, čime su domaći osvojili jedan, a gosti dva boda.

Opet dosta pogodaka na utakmici Solarisa, već od prve četvrtine. Igralo se gol za gol, Bulat, Pelicarić i Petković iskoristili su igrača više, a Duje Akrap zabio je iz igre.

Nastavlja se slično i u drugom periodu igre, Petković je iz peterca izjednačio na 5:5, a Koprčina i Vrbnjak čak doveli goste u vodstvo, iz akcije s igračem više. Tada kreću Riječani, s tri pogotka iz igrača više poveli su 9:7, a prednost od dva pogotka očuvali su i u drugoj i u trećoj četvrtini, kada su uspjeli otići i na tri razlike, pogocima Dašića za 11:8 i 12:9, odnosno Crippe za 13:10.

U posljednjoj četvrtini još jednom Crippa čuva tri razlike, a onda kreću Šibenčani; Pelicarić najprije iz igrača više, a onda i iz normalne igre smanjuje na 14:13, da bi nakon skoro tri minute bez gola pogodio Vlahović za izjednačenje.

Ostalo je još dosta do kraja, no tek 41 sekundu do kraja Dašić svojim petim pogotkom opet dovodi domaćine u vodstvo. Devet sekundi do kraja i Petković na drugoj strani postiže svoj peti pogodak pa se otišlo u peterce, koje je nakon promjene na vratima za Solaris branio Štrkalj.

Realizacija igrača više bila je 7 od 9 za domaće, odnosno 10 od 15 za goste.

Peterci: Pelicarić 0:1, Dašić 1:1, Koprčina 1:2, Crippa 2:2, Vrdoljak 2:3, Brubnjak 3:3, Petković 3:4, Snel 4:4, D. Akrap 4:5, Lu. Dujmić 5:5, Pelicarić - brani Čubranić, Dašić promašaj, Koprčina 5:6, Crippa promašaj

Bazen na Kantridi, suci Goran Gavrilović i Marko Matijević
PRIMORJE: Čubranić, Dragošević, Le. Dujmić, Tončinić 1, Brubnjak 3+1 peterac, Dašić 5+1 peterac, Snel 1 peterac, K. Babić 2, Burburan, L. Babić, Crippa 4+1 peterac, Franulović, Kren, Lu. Dujmić 1 peterac, trener Igor Hinić
SOLARIS: Pavić, D. Akrap 3+1 peterac, Bralić, R. Akrap, Vrbnjak 1, Petković 5+1 peterac, Vlahović 1, Pelicarić 3+1 peterac, Vrdoljak 1 peterac, Bulat 1, Koprčina 1+2 peterca, Šparada, Štrkalj, Goleš, trener Denis Seferović

U četvrtom kolu Solaris opet gostuje, sljedećeg vikenda u Kotoru kod Primorca.