U Barceloni

Vaterpolisti Solarisa poraženi od grčke momčadi na startu Eurokupa, Pelicarić postigao 4 pogotka

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   27.09.2024 u 17:49

European Aquatics TV
U susretu prvog kola skupine C prvog kruga LEN Eurokupa (1/32 finala), koja se igra turnirski u Barceloni, vaterpolisti Solarisa su protiv grčke ekipe Vouliagmeni poraženi sa 12:10 (2:2, 4:3, 2:2, 4:3). U sljedećem susretu, na istom bazenu sutra od 16:30, protivnik će im biti talijanski klub Iren Genova Quinto.

Kalogeropoulos je doveo Grke u vodstvo pogotkom iz daljine, izjednačio je nakon proigravanja u sredinu Bulat iz blizine. Chatzis je postigao gol iz slobodnog udarca, izjednačio je na 2:2 Pelicarić s lijeve strane, opet nakon brze akcije.

U drugoj četvrtini Tottis postiže gol za 3:2, na drugoj strani Pelicarić se otarasio čuvara i zabio silovito za treće izjednačenje. Na Ubovićev gol uzvraća Duje Akrap iz kontre. Giannatos s dva pogotka (kontra pa iz daljine) prvi put dovodi Vouliagmeni na dva razlike, do poluvremena smanjuje Petković udarcem iz sredine napada.

Uzbuđenja se nastavljaju i u nastavku. Na Tottisovu kontru uzvraća Pelicarić, na Chatzisov gol Šparada.

U zadnjoj četvrtini opet izjednačenje, Petković iz daljine za 8:8. Pelicarić konačno dovodi Solaris u vodstvo 6 minuta do kraja, izjednačava Giannatos, koji onda i preokreće rezultat, s dva pogotka iz daljine. Do kraja su Ubović pa Almyras iz peterca odveli sastav iz predgrađa Atene na tri razlike, konačnih 12:10 postavio je Vrdoljak.

Otvoreni bazen CN Barcelone, suci Tamas Kovacs-Csatlos (Mađarska) i Vuk Milović (Srbija)
VOULIAGMENI: Andreadis, A. Kastrinakis, Tottis 2, Kalogeropoulos 1, Almyras 1, Ubović 2, Chatzis 2, Woodhead, E. Kastrinakis, Karagiannis, Semir, Giannatos 4, Levantis, trener Vladimir Vujasinović
SOLARIS: Pavić, D. Akrap 1, Brajković, Goleš, Vrbnjak, Petković 2, Vlahović, Pelicarić 4, Vrdoljak 1, Bulat 1, Koprčina, Šparada 1, Štrkalj, trener Denis Seferović