Pobjeda u trećem kolu

Tuckove 'barakude' sigurno protiv Rumunja u Parizu

Vaterpolo   |   Autor: HINA   |   01.08.2024 u 20:37

Igor Kralj/Pixsell
Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u svom je trećem nastupu na Olimpijskim igrama u Parizu ostvarila drugu pobjedu, u susretu 3. kola skupine A svladala je Rumunjsku sa 11-8 (3-0, 3-3, 5-4, 0-1).

Hrvatska je odigrala solidnu, ali na i pretjerano impresivnu utakmicu. Slavila je s 11:9, a pobjedu joj je de facto donio nastup u prvoj četvrtini, kada je zabila tri, a nije primila niti jedan pogodak.

Ostat će upitnici oko napada koji u finalnoj četvrtini nije postigao niti jedan gol, ali bodovi za pobjedu se pišu.

Hrvatska sada ima šest bodova i sve je bliže četvrtfinalu u koje prolaze četiri najbolje reprezentacije iz svake skupine. Do kraja grupne faze izabranike Ivice Tucka čekaju još utakmice sa SAD-om i Grčkom. Idući susret s Grcima igra se za dva dana.