Golijada u drugom poluvremenu

Treća pobjeda u gostima: Solaris slavio i kod Primorca iz Kotora, braća Akrap presudila na kraju

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   19.10.2024 u 21:26

VK Solaris
U susretu 4. kola Premier regionalne lige za vaterpoliste, Solaris je pobijedio u gostima Primorac Kotor sa 10:13 (3:2, 0:1, 3:4, 4:6). Sljedećeg vikenda u ovom natjecanju dočekuje zagrebačku Mladost.

Domaći su poveli sa 3:0 nakon nešto više od četiri minute, da bi onda Sunčani uzeli si vremena da to poprave. Do kraja četvrtine smanjili su Duje Akrap i Pelicarić, a u drugoj je upao samo jedan pogodak, Pelicarić je izjednačio iz peterca.

Napadi su proradili u nastavku, Vrbnjak i Duje Akrap su dva puta poništavali domaće vodstvo, a Pelicarić iz igrača više u 20. minuti prvi put doveo Šibenčane u vodstvo. Prije posljednjih osam minuta eto i dva razlike, nakon Bulatovog pogotka za 5:7, no smanjio je Mršić.

U zadnjoj četvrtini se otčepilo: Vrdoljak iz peterca donosi 6:8, domaći se vraćaju za samo 41 sekundu na neriješeno, na Petkovićev gol za 8:9 odgovara Matković, Duje Akrap donosi novo vodstvo, a onda se ukazuje njegov brat Roko i sa svoja tri pogotka, naspram samo jednog crnogorskog na drugoj strani, donosi veliku pobjedu od 10:13.

PRIMORAC (K): Massaro, Brguljan, S. Ćetković 1, Shushiashvili, Mršić 3, Murišić, Matković 3, Janović 2, Vico, Brkić 1, P. Ćetković, Vukanić, D. Ćetković, Nikaljević
SOLARIS: Pavić, D. Akrap 3, Bralić, R. Akrap 3, Vrbnjak 1, Petković 1, Vlahović, Pelicarić 3, Vrdoljak 1, Bulat 1, Koprčina, Šparada, Štrkalj, Goleš