Plivački klub Šibenik

Teo Macura srebrni na prvenstvu početnika, Niko i Josip Silov odlični u tijesnoj utrci na otvorenom

Sport   |   Autor: G.M.   |   21.06.2024 u 11:14

PK Šibenik
Najmlađi članovi PK Šibenik su pri kraju sezone u zatvorenim bazenima nastupili na Regionalnom prvenstvu u Splitu, dok su mlađi kadeti uspješno u Vinišću otvorili sezonu plivanja na otvorenom, u utrci u kojoj su nakon 1500 metara dvije sekunde odlučivale o prva tri mjesta.

Kraj plivačke sezone tradicionalno započinje Regionalnim prvenstvima Hrvatske. Mladi plivači Šibenika rođeni 2014. i mlađi nastupili su u Splitu na Plivatonu Regije 1, odnosno Regionalnom prvenstvu za početnike. Konkurenciju im je pravilo 12 dalmatinskih klubova.

Na natjecanju je nastupilo 17 članova PK Šibenik, Leona Pešić, Tereza Labaš, Laura Ljepava, Freja Petrović, Teo Macura, Matej Vukičević, David Slavica, Petar Načev, Duje Papak, Jakov Izrael Dunkić, Jakov Tabula, Franko Zeljak, Marko Nimac, Nikša Mimica, David Morić, Vice Mikulandra i Šimun Ujaković.

Program natjecanja sastojao se od četiri pojedinačne i dvije štafetne discipline. Najbolji rezultat od naših plivača ostvario je Teo Macura, koji je u disciplini 50 m leptir osvojio srebro, s rezultatom 40 sekundi i 19 stotinki. Izdvojit ćemo još i štafetu 4x50 m mješovito, u sastavu Matej Vukičević, Petar Načev, Teo Macura i David Slavica, koja je osvojila 5. mjesto. Čestitke i za Franka Zeljka, kojem je ovo bilo prvo službeno natjecanje.

I dok su najmlađi plivali u Splitu, u Vinišću je otvorena sezona plivanja na otvorenom. Na tom maratonu su nastupila i tri člana Šibenika i ostvarila odlične rezultate na dionici 1500 m u kategoriji U15.

Niko Silov je zauzeo prvo mjesto u kategoriji i sedmo ukupno, s vremenom 20 minuta i 24 sekunde, Josip Silov bio je samo dvije sekunde sporiji i tako bio treći u kategoriji i deveti ukupno, a Šimun Dučić zauzeo je osmo mjesto u kategoriji.