Zanimljive utakmice

Počelo doigravanje Murterske lige malog nogometa: U polufinalu Tisno, Tribunj, Drage i Krković

Sport   |   Autor: Š.I.   |   21.03.2022 u 15:08

Marko Ledenko-Mane
Prošle subote počelo je doigravanje Murterske lige malog nogometa za prvaka . U ligi je nastupilo deset klubova iz Šibensko-kninske i Zadarske županije . Nakon regularnog završetka lige , pistupilo se doigravanju za prvaka u kojem se plasiralo šest ekipa : Fortuna Drage, Durbin Krković, Auto servis Antonijo, Caffe bar Tortuga Jezera, Rudine Tisno i Tribunj. Rudine Tisno i Fortuna Drage kao dvije prvoplasirane ekipe lige stekle su direktan ulaz u polufinale. Durbin Krković, Auto servis Antonijo, Caffe bar Tortuga Jezera i Tribunj igrali su četvrtfinalne utakmice za prolaz u polufinale. U četvrtfinalu lige gledatelji su uživali u odličnim , zanimljivim i neizvjesnim utakmicama.

Tribunj predvođen poznatim majstorom malog baluna Šimunom Popovom, tijekom cijele utakmice bio je bolji protivnik protiv  dobre ekipe Caffe bar Tortuge iz Jezera. U prvom poluvremenu vidjela se nadmoć i kvaliteta Tribunja i semafor na poluvremenu  pokazao  je rezultat 3:1 u korist Tribunja. Početkom drugog poluvremena Caffe bar Tortuga od prve minute krenula je žestokim presingom u želji da što prije poravna rezultat. Tribunjci su mudro postavili taktiku , te iz dva  kontranapada iskusni majstor Šimun Popov postiže dva pogotka i zapečatio je sudbinu Tortuge s konačnim rezultatom  5:3.

Durbin Krković i Auto servis Antonio, kao stari poznanici i rivali odigrali su  odličnu utakmicu s puno rezultatskih prekreta , gdje je svakoj ekipi pripalo po jedno poluvrijeme. U prvom poluvremenu Auto servis Antonio postavio je visoki ritam igre, stvarao izgledne prilike i  veliku pomutnju u obrani Durbina. Iko Bašić u 19 . minuti postigao je vodeći pogodak  za 1:0 , i s tim se rezultatom otišlo na odmor . U drugom poluvremenu obje ekipe vode ravnopravnu i rovovsku bitku za svaki centimetar terena. Vice Biluš nakon nespretne i kobne pogreške vratara Antonija Brajkovića poravnava rezultat na 1:1. Auto servis Antonio u nastavku utakmice stvara šanse i promašuje dva čista  „ zicera „  i Durbin Krković to znalački kažnjava. U zadnje tri minute utakmice  Durbin postiže tri pogotka za konačnu pobjedu 4:2  i zasluženo slavi prolazak u polufinale.

Idući vikend igra se polufinale u kojem se sastaju Tribunj-Rudina Tisno i Fortuna Drage Durbin Krković.