U-21

Olićevi Vatreni izborili dodatne kvalifikacije za Europsko prvenstvo

Sport   |   Autor: Š.I.   |   15.10.2024 u 20:03

Vjeran Žganec Rogulja/Pixsell
Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija izborila je dodatne kvalifikacije za Europsko prvenstvo pobjedom nad Grčkom u posljednjem kolu. U Koprivnici je bilo 3:2 za izabranike Ivice Olića.

Mladi Vatreni su sami sebi zakomplicirali situaciju jer su imali komotnih 2:0 do sudačke nadoknade prvoga dijela.

Strijelci su bili nakon sjajnih akcija Kačavenda u 16. i Beljo u 34. minuti.

Treba dodati da je Beljo zabio pogodak i u 24. minuti, ali je pomoćnik označio zaleđe. Naknadna snimka pokazala je da je bio u dozvoljenoj poziciji, no VAR-a u ovim kvalifikacijama nema.

Kada se činilo da će Olićevi izabranici mirno privesti kraju prvo poluvrijeme, Grci su iz ničega, nakon uspavanke, postigli dva gola u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela. Zabili su Kostoulas (45'+3) i Bakoulas (45'+4) nakon popriličnih pogrešaka hrvatske obrane.

U nastavku je Hrvatska zaigrala odlično i odlučno, puno je prijetio Franjo Ivanović s tri dobre prilike, a sudbinu Grčke zapečatio je pogotkom glavom nakon kornera Luka Vušković. Bilo je to u 76. minuti utakmice.

Inače, U-21 hrvatska nogometna reprezentacija sanjala je izravan plasman na Euro, no za to su se trebali poklopiti drugi rezultati. Kako je Poljska remizirala s Njemačkom, bilo je jasno da će morati u dodatne kvalifikacije.

Uz devet pobjednika skupina te domaćina Slovačku, izravni plasman na Euro izborit će dakle i tri najbolje drugoplasirane ekipe, dok će preostalih šest drugoplasiranih razigravati za posljednja tri mjesta na europskoj smotri.

Ždrijeb dodatnih kvalifikacija, u kojima je i naša reprezentacija, održat će se prekosutra, dok će se ždrijeb Eura održati 3. prosinca u Bratislavi.

Dodatne kvalifikacije se igraju 11. i 19. studenog, javlja HRT.