Protiv Italije

Izjednačenje u posljednjim sekundama, Hrvatska samo teoretski može dalje

Sport   |   Autor: V.B./HINA   |   24.06.2024 u 16:11

Damir Senčar/HINA
Hrvatska danas igra odlučujuću utakmicu u ovom dijelu Eura, a Šibenčani nas i opet izvještavaju o navijačkoj atmosferi u Leipzigu.

NOVO 23.00

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 3. kola skupine B na EURA u Leipzigu igrala 1-1 (0-0) protiv Italije te ju još samo teorija drži u igri za plasman u osminu finala.

Hrvatska je povela golom kapetana Luke Modrića u 55. minuti i to minutu nakon što mu je talijanski vratar Donnarumma obranio kazneni udarac, a na konačnih 1-1 poravnao je Mattia Zaccagni u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatska je tako natjecanje u skupini okončala na trećem mjestu s dva boda, Italija je, pak, završila na drugom mjestu s četiri boda te će u osmi finala igrati protiv Švicarske.

Istodobno, u drugoj utakmici ove skupine Španjolska je u Duesseldorfu svladala Albaniju sa 1-0 (1-0) golom Ferrana Torresa iz 13. minute.

S tim rezultatima Španjolska je potvrdila prvo mjesto u skupini s maksimalnih devet bodova, dok je Albanija završila natjecanje kao posljednja s jednim bodom.

Hrvatskoj za plasman u osminu finala trebaju pobjede Engleske protiv Slovenije od najmanje tri razlike, Danske protiv Srbije, Turske protiv Češke te Portugala protiv Gruzije.

RANIJE OBJAVLJENO 21.49

Na poluvremenu utakmice 3. kola skupine B na EURU Hrvatska protiv Italije u Leipzigu igra 0-0.

Istodobno, u drugoj utakmici ove skupine Španjolska u Duesseldorfu vodi protiv Albanije sa 1-0 golom Ferrana Torresa iz 13. minute.

S tim rezultatima Španjolska je prva u skupini s maksimalnih devet bodova, Italija je druga s četiri, Hrvatska treća s dva, a Albanija posljednja s jednim bodom.

Vatrena atmosfera na stadionu. (FOTO: Damir Senčar/HINA)RANIJE OBJAVLJENO 20.15

Objavljeni su sastavi za utakmicu.

Hrvatska: Livaković - Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol - Kovačić, Brozović, Modrić - Mario Pašalić, Kramarić, Sučić

Zlatko Dalić je napravio četiri promjene u odnosu na susret s Albanijom. Stanišić se vratio na poziciju desnog beka umjesto Juranovića, a Pongračić je zamijenio Perišića pa će se Gvardiol preseliti na mjesto lijevog beka. Mario Pašalić igra od prve minute prije Majera, a Sučić prije Petkovića.

Italija: Donnarumma - Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian  - Barella, Jorginho - Raspadori, Pellegrini, Dimarco - Retegui

Iako je na službenim stranicama UEFA-e Italija postavljena u sustav 4-2-3-1, moguće da će Spalletti izvesti momčad u formaciji 3-5-2. U tom slučaju bi se Darmian spustio na trećeg stopera, Di Lorenzo i Darmian bi bili bekovi, a Raspadori bi se pridružio Reteguiju u napadu.

Navijači u Leipzigu (FOTO:HINA)

RANIJE OBJAVLJENO 19.20

Još je nešto više od sat i pol ostalo do utakmice, a Šibenčani su nam poslali snimku spektakularnog korte s tisućama hrvatskih navijača u kojem su skandirajući 'Hoćemo pobjedu' došli do stadiona u Leipzigu.

Zanimljiva statistika, dosad u 8 mešusobnih dvoboja nikad nismo poraženi od Italije. Odigrali smo pet remija i tri pobjede

Nizozemac Danny Makkelie je glavni sudac na večerašnjoj utakmici, a očekuje se objava sastava za utakmicu odluke.

RANIJE OBJAVLJENO 16.50

Naš navijač na zadatku kaže nam da je atmosfera sve luđa. Navijači uz baklje ne staju s pjesmom, a Radio Drniš objavio je fotografiju najpoznatije hrvatske navijačice Ivane Knoll koja pozira s ekipom i drži zastavu s natpisom 'Pakovo selo'.

Ivana Knoll i ekipa sa zastavom. (FOTO: Radio Drniš)

Luda atmosfera će se nastaviti jer do utakmice ima još dosta vremena pa neki tek pristižu.

RANIJE OBJAVLJENO 16.11

Za razliku od Berlina koji ima 3.8 milijuna stanovnika, te Hamburga koji ima 1.9 milijuna, treća hrvatska postaja u Njemačkoj je Leipzig, koji ima tek nešto više od 600.000 stanovnika.

- Dragi čitatelji ŠibenikIN-a, nalazimo se na poznatom trgu Augustplatz. Okupljanje hrvatskih navijača za utakmicu Hrvatske i  Italije. Uživajte - kazao je u snimci koju nam je poslao čitatelj.

Nakon Portugalaca, Čeha, Nizozemaca i Francuza u grad su stigli Hrvati i Talijani, no naših morskih susjeda kao da i nema.

- Evo jedna skupina Talijana, u manjini su - kaže naš čitatelj.

Nakon skoro 100.000 hrvatskih navijača na ulicama Berlina, oko 30 tisuća u Hamburgu, u Leipzigu se očekuje oko 40.000 hrvatskih navijača.

Doznajemo kako je centar grada je pravi ‘bombončić' i sve je blizu, na dohvat ruke, a do stadiona se može i pješice.

Već sinoć je bilo vatreno u gradu. U trenucima dok je cijela Njemačka sa strepnjom pratila hoće li ‘elf’ uspjeti izjednačiti protiv Švicarske i tako osvojiti prvo mjesto u skupini A, hrvatski navijači su slavili u središtu grada kao da su Vatreni već izborili osminu finala.

Markplatzom su odjekivale hrvatske pjesme, a okolni kafići i restorani su bili puni. Jake policijske snage su sve budno nadzirale, no sinoć nisu zabilježeni incidenti.

Slavlje se nastavilo i od ranog jutra na dan utakmice. Markplatz se vrlo brzo napunio hrvatskim, navijačima, a dio slavlje se preselilo na obližnji Wilhelm-Leuschner Platz odakle je predviđen zajednički odlazak prema stadionu udaljenom 30-tak minuta pješice. U 17.00 najavljeno je i razvijane velike navijačke zastave koja s ekipom iz Crikvenice nastavlja svoj put s reprezentacijom europskim i svjetskim stadionima.

Domaći stanovnici samo su gledali i smješkali, zabavno im je gledati ‘lude Hrvate’. Atmosfera je bila odlična, a hrvatski navijači optimistični.

- Nikada nismo izgubili od Italije, nećemo niti ovoga puta, nažalost bod nam neće biti dovoljan, ali ne sumnjamo u naše igrače - kazala je skupina mladića iz Zagreba.

Teška situacija u kojoj se našla hrvatska vrsta nakon loših predstava protiv Španjolske i Albanije, kao da je i mobilizirala navijače.

- Nema predaje, još uvijek smo živi i možemo do osmine finala - dodaju.

Mnogo hrvatskih navijača je u grad stiglo bez ulaznice. Stoga će dobar dio njih utakmicu pratiti u navijačkoj zoni na Augustusplatzu.

- Nažalost, nismo uspjeli, nadamo se da će se za osminu finala otvorit nešto ulaznica - kazala su dvojica Osječana.

Zanimljiva usporedba hrvatskih navijača (FOTO: Daniel Kasap/HINA)

U fan zoni su dva velika ekrana, jedan od površine 84 kvadratna metra, a drugi 21 kvadratni metar. Prostor može primiti oko 15.000 ljudi, a ulaz je besplatan.

Utakmica između Hrvatske i Italije na rasporedu je večeras u 21.00 sati, a u isto vrijeme u Dusseldorfu će snage odmjeriti Španjolska i Albanija.

Uoči posljednjih 90 minuta natjecanja po skupinama, Španjolska je sa šest bodova osigurala prvo mjesto, Italija ima tri, a Albanija i Hrvatska po jedan bod.