Za Plivački klub More

Goran Stegić na Prvenstvu Dalmacije doplivao do čak 17 medalja, uspješni i Badurina i Radovčić

Sport   |   Autor: G.M.   |   01.07.2024 u 14:28

PK More
Kroz protekla dva vikenda, u Splitu je na Poljudu održano plivačko Prvenstvo Dalmacije, za kategorije od mlađih kadeta do seniora, na kojem su nastupilo i sedam članova PK More.

Za šibenski klub plivali su Goran Stegić, Nando Radovčić, Mislav Badurina, Mate Džepina, Laura Petričić, Vice Cvitan i Petar Stegić.

Među starijim plivačima se izvrsnim nastupima istaknuo mlađi junior Goran Stegić, koji je plivao sedam puta i svaki put doplivao do naslova prvaka Dalmacije, ukupno osvojivši rekordnih 17 medalja na ovom natjecanju.

Na startu natjecanja, Goran je na 200 m delfin i 200 m leđno osvojio dva seta od tri zlatne medalje, u općoj, juniorskoj i mlađejuniorskoj kategoriji. Niz je nastavio zlatnim medaljama u disciplinama 50 m delfin i 50 m slobodno. U disciplinama 100 m leđno i 100 m delfin, Goran je osvojio srebrnu medalju u općoj te zlatne medalje u juniorskoj i mlađejuniorskoj kategoriji. Na kraju natjecanja je u disciplini 50 m leđno osvojio dvije srebrne medalje, u općoj i juniorskoj kategoriji, kao i zlatnu medalju u mlađejuniorskoj kategoriji.

Među mlađim kadetima istaknuo se Mislav Badurina, koji je u konkurenciji godinu dana starijih plivača od sebe osvojio tri odličja.

Mislav je odlične rezultate postigao u disciplinama 100 m i 50 m prsno, osvojivši u obje srebrna odličja, dok je u svom prvom nastupu u disciplini 200 m mješovito osvojio brončanu medalju.
Nando Radovčić osvojio je brončanu medalju u disciplini 200 m leđno.