Oglas
  1. Naslovnica
  2. Vijesti
  3. Šibenik

Uloženo preko pola milijuna eura

Burić o obnovi ŠC Ljubica: 'Od ružnog pačeta dobit ćemo prekrasnog labuda nadomak projekta Batižele'

Hrvoje Jelavić/Pixsell
Burić o obnovi ŠC Ljubica: 'Od ružnog pačeta dobit ćemo prekrasnog labuda nadomak projekta Batižele'

Od ružnog pačeta dobit ćemo prekrasnog labuda nadomak budućeg projekta Batižele. Kazao je to šibenski gradonačelnik Željko Burić na završnoj konferenciji povodom završetka projekta energetske obnove Športskog centra Ljubica.

Oglas

Burić je zadovoljstvo izrazio i prije obilaska obnovljene zgrade ŠC-a Ljubica, koja je izgrađena još 1968. godine.

-Imam dovoljno godina da znam kako je ovaj prostor izgledao prije, a tu je i nedavna bremenita povijest, koja je dovela do zapuštenosti igrališta. U ovu obnovu uloženo je puno truda, koji se odnosi i na samu aplikaciju i dobivanje novaca i na provođenje projekta, a u planu su i radovi na okolnom prostoru koji će dobiti drugačiju svrhu i namjenu – kazao je Burić, prije spomenute opaske o ružnom pačetu i prekrasnom labudu.

Podsjetimo, u planu je i rekonstrukciju betonskih tribina s novim sjedalicama na igralištu u sklopu ŠC Ljubica, koje je u Karajičinoj eri uglavnom više sličilo na kupusište nego na nogometni teren.

Ukupna investicija energetske obnove zgrade ŠC Ljubica iznosila je oko 530 tisuća eura, od toga je 338 tisuća eura dobiveno iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti, dakle nekih 65 posto bespovratna su sredstva.

-Ovo je rezultat rada jedna mlade ekipe koja nastavljaju dobru tradiciju našeg Odjela za gospodarstvo na čelu s pročelnicom Majom Čeko, sjajno su aplicirali i dobili novce,  a najveći dobitnici su građani, sportaši.

Oglas

Andrija Španja, ravnatelj Javne ustanove Športski objekti Šibenik, podsjetio je kako obnovljeni objekt koristi oko 350 djece sportaša, iz šest klubova.

 – Između ostalog, ovim radovima obnovljena je fasada, odnosno ovojnica, ugrađena je fotonaponska elektrana na krovu objekta, nova je stolarija kao i sva rasvjeta na objektu, provedene mjere pristupačnosti za osobe s invaliditetom, te je postavljena punionica za bicikle. Rezultat svega je da smo  dobili objekt kojeg se nitko ne može sramiti – kazao je Španja, koji se zahvalio izvođaču radova na odgovorno odrađenom poslu, u zadanim rokovima.

- Ovo je samo nastavak priče jer prije ovog objekta obnovili smo sportske dvorane Baldekin i Miminac i nadam se da ćemo nastaviti u istom tonu s ostalim sportskim objektima – zaključio je Španja.

Oglas

Oglas
Najnovije vijesti
1
2
3
4
5
6
Oglas
Oglas
Oglas
/ IZ KATEGORIJE