Pehari ostali doma

West Ham Ražine osvojio 'Ražine kup 2024', Luka Celić najbolji igrač

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   26.08.2024 u 14:35

Ražine kup/Edy C, Matea Erceg
U finalnoj večeri malonogometnog turnira na male branke 'Ražine kup 2024' ekipa Bormil West Ham Ražine svladala je nakon penala ekipu HS 11.

Rezultati finalne večeri:

Utakmica za 3. mjesto

Krojački salon Enđi-Pakovo Selo 2:1
(Burazer, Bitunjac - Živković)

Finale

Bormil West Ham Ražine-HS 11 3:3 - na penale 2:1
(Bačelić 2, Marković - Klisović 2, Arambašić, penali Bačelić, Celić - Arambašić)

Najbolji strijelac: Luka Klisović (HS 11) sa 6 pogodaka

Najbolji igrač: Luka Celić (Bormil West Ham Ražine)

Najmlađi strijelac: Luka Klisović Morić

Najprije su na teren izašle dvije ekipe poražene u polufinalu, koje i nakon tih poraza nisu razočarale pristupom ni klonule duhom. Krojači su već nakon par minuta imali 2:0 i činilo se da utakmica ide u laganom smjeru za njih, no protivnici su zvali minutu odmora, napravili zamjene i probudili se te su uspjeli smanjiti na 2:1 do kraja poluvremena. Drugo poluvrijeme proteklo je u pokušajima Pakova Sela da izjednači te bezuspješnim pokušajima kontri na drugoj strani.

U finalu je domaći West Ham išao po obranu naslova, prvu koju bi netko napravio nakon 15 godina. Za njih je počelo idealno, iskusni Joso Bačelić u svom desetom nastupu u finalu ovog turnira krade loptu u visokom presingu i pogađa za rano vodstvo. HS 11 morao je, suprotno svom stilu igre, rano preuzeti više rizika. Kaznio ih je Marković, koji čita dodavanje na sredini igrališta i pogađa prazan gol za 2:0. Ubrzo nakon toga najbolji strijelac turnira Luka Klisović pogađa iz daljine za smanjenje zaostatka.

Nastavak počinje s dosta opreza, a HS 11 više drži loptu u nogama. West Ham, točnije Bačelić, čita jedno dodavanje, krade loptu i pogađa praznu branku za 3:1. Na drugoj strani Klisović pogađa opet iz daljine za 3:2, a dvije minute prije kraja Lučić daje idealnu loptu na drugu stativu za Arambašića, koji izjednačuje.

Nije bilo ambicije kod ijedne ekipe da izbjegne penale, a to se na kraju isplatilo domaćoj.