Prvo prvoligaško domaće slavlje

Prva pobjeda Šibenika 1983 u nastavku sezone: Na Baldekinu deklasirali Alumnus Sesvete

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   06.03.2022 u 07:56

Facebook MNK Šibenik 1983
Malonogometaši Šibenika 1983 stigli su do treće pobjede u sezoni, ali i prve prvoligaške na svom Baldekinu. S 9:2 pobijedili su Alumnus Sesvete gurnuvši ih tako prema drugoligaškom društvu.

Nakon domaćeg remija u prošlom kolu, momčad Tea Strunje stigla je do prve pobjede. I to prve domaće pobjede, jer dosadašnje dvije ostvarili su u gostima, protiv Universitasa u Splitu i Alumnusa u Sesvetama (u prvom dijelu sezone).

Škugor je u drugoj minuti prvi načeo goste. U sljedeće dvije minute pogađaju Da Silva, pa Šućur. U devetoj minuti Šućur je ponovno strijelac. Do poluvremena zabijaju i Palavra i još jednom Škugor. A jedini gol za goste postiže Jelić.

Jurić početkom nastavka zabija za 7:1. Šućur povisuje na 8:1, a potom pogađa i vlastitu mrežu. Konačnih 9:2 u pretposljednjoj minuti utakmice postavio je Da Silva.

Šibenik 1983 trenutno je na pretposljednjem mjestu na tablici s 13 osvojenih bodova, a u sljedećem kolu gostuje u Makarskoj kod Novog Vremena.

ŠIBENIK 1983 – ALUMNUS SESVETE  9:2 (6:1)

Prvi sudac: Goran Duvnjak
Drugi sudac: Mario Budimir
Treći sudac: Luka Kovač-Levantin
Četvrti sudac: Antonio Mutić
Delegat: Ivan Juras
Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres, Alen Protega, Zvonimir Šućur, Vinko Jurković, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener: Teo Strunje

ALUMNUS SESVETE: Matija Vurnek, Matija Ačkar, Luka Lovrek, Andro Cota, Gabrijel Andrić, David Pokrajčić, Krešimir Jelić, Josip Grubeša, Mateo Čekol, Saša Ledinščak, Ivan Livančić, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Škugor (2′), 2:0 Da Silva (3′), 3:0 Šućur (4′), 4:0 Šućur (9′), 5:0 Palavra (10′), 6:0 Škugor (13′), 6:1 Jelić (18′), 7:1 Jurić (23′), 8:1 Šućur (34′), 8:2 ag-Šućur (38′), 9:2 Da Silva (39′)