Opet 0:0 doma

Šibenik protiv Istre bez ideje kako iskoristiti više od 50 minuta s igračem više

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   27.09.2024 u 19:59

Hrvoje Jelavić/Pixsell
U susretu 8. kola SuperSport HNL-a, Šibenik je na svom Šubićevcu protiv Istre 1961 odigrao 0:0. Domaći su od 38. minute igrali s igračem više, jer je kod Istre Blagojević dobio crveni karton.

Iako je Šibenik pokušao krenuti agresivno, stajanje obrane daleko od igrača kojeg čuvaju omogućilo je gostima prvu šansu, kada je u 7. minuti Lisica s vrha šesnaesterca neometan pogodio desnu stativu. Bolje je Istra izgledala u prvih 15 minuta, što je rezultiralo novom prilikom u 15., kada Đakovića testira iz daljine Lekoueiry. U 17. Šibenčani su konačno zaprijetili, Dujmović je nakon kornera s desne strane pucao glavom pored desne stative.

U 25. Puljani opet prijete, Perić je u zadnji tren očistio ispred Vuka, kojeg je nabačajem s lijeve strane pokušao uposliti Lekoueiry. Prvih pola sata Istrani su bili kreativniji i jači u ključnim duelima, no u 33. je Bakić osvojio jedan takav za Šibenik, povukao kontru tri na dva, dao Kulušiću na desnu stranu, no on se malo prepao prilike te se prerano i neprecizno riješio lopte.

U 38. je naivnost Blagojevića ostavila goste s igračem manje: u duelu kojeg je već osvojio protiv Kavelja, igrač Istre je nepotrebno podigao lakat, pogodio šibenskog igrača u glavu i tako zaslužio isključujući drugi žuti karton. Već minutu poslije Šibenik stvara priliku, nakon više pokušaja različitih igrača u narančastom, Bakić je u sredini kaznenog prostora uputio loptu tik pored desne stative.

Početkom drugog dijela mala promjena u šibenskoj taktici: visoki Kulušić je s desnog krila počeo više ulaziti unutra, a stoper Perić pokrivao je u tim situacijama njegovu stranu. U 53. upravo Kulušić ima zanimljiv pokušaj iz okreta, no bila je to preteška situacija za biti precizan. Na drugoj strani, u 55. Marešić iz dalekog slobodnog udarca sili Đakovića na paradu ulijevo. Nakon desetak minuta Šibenik odustaje od spomenute taktike te Carević u igru šalje Delića i Majića.

U 61. Božić s lijeve strane izdaleka tuče iz poluvoleja preko gola. U 72. Bakić nalazi Perića na desnom krilu, on upošljava u kaznenom prostoru Majića, koji tuče u prvi kut Majkića, iz preteške pozicije da bi postigao gol, makar je bio blizu. U 80. je Istra povukla kontru, koju je završio Heister udarcem pokraj lijeve vratnice.

Ulazak Torresa pred kraj utakmice unio je dosta živosti na lijevom šibenskom krilu, no jednostavno nije bilo ideje kako iskoristiti brojčanu nadmoć, svi pokušaji bili su stihijski. Na sve treba dodati i maksimalno trošenje vremena od strane igrača Istre u svakoj prilici, tako da su minute iscurile, a početni rezultat nije se promijenio.

Stadion Šubićevac, gledatelja 2004, sudac Tihomir Pejin (Donji Miholjac)
ŠIBENIK: Đaković, Dujmović, Bakić, Božić (od 84. Torres), Morrison, Santini, Kulušić (od 56. Majić), Kavelj (od 69. Roca), Zuta, Perić, Vasilj (od 56. Delić), trener Mario Carević
ISTRA 1961: Majkić, Marešić, Koski Ville, Blagojević, Maurić, Lisica (od 79. Ramić), Vuk (od 90. Ferro), Valinčić, Heister, Lekoueiry (od 46. Iovu), Lawal (od 70. Jaganjac, od 90. Gagua), trener Paolo Tramezzani

U sljedećem kolu Šibenik gostuje 6. listopada od 18:30 kod Hajduka.