Loše stajali u napadu

Šibenik poražen kod Gorice, prave šanse stvorili samo na početku, zabili na samom kraju

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   30.08.2024 u 22:39

HNK Šibenik
U susretu 5. kola SuperSport HNL-a, Gorica je na svom terenu svladala Šibenik sa 2:1 (1:0). Za domaće su zabili Ndockyt u 42. i Mikanović u 76. minuti, a za goste Vasilj u nadoknadi utakmice.

Po teškom terenu sami početak utakmice bio je živ. Junak domaćina bio je vratar Božidar Radošević, poznat po izjavi iz 2023. godine, kada je krajnje nepotrebno izvrijeđao Šibenik, osvrćući se na razdoblje u kojem je solidno branio na Šubićevcu deset godina ranije.

Dakle, u 6. Božić je na nekih 30-ak metara ukrao loptu, sam krenuo prema golu okomito slijeva i pucao u domaćeg vratara. Mogao je svakako bolje pucati, no još bolje bi bilo da je uočio Santinija, koji je desno od njega bio u još boljoj poziciji.

U 10. druga velika šansa, nakon 'glavometa' u kaznenom prostoru Gorice, lopta je pala Santiniju na noge, on je tukao iz okreta iz blizine, a Radošević udarac obranio nogom.

Ubrzo nakon toga utakmica je postala prilično dosadna, no Gorica se trudila kao domaćin preuzeti igru. Sve do 42. minute šibenska obrana nije dozvolila domaćima da stvore pravu situaciju, uglavnom se bezopasno pokušavalo dugim loptama i malo po krilu. Štiglec, koji je imao veliku partiju upravo na lijevom krilu, pronalazi tada nabačajem na suprotnoj desnoj strani šesnaesterca Ndockyta, koji isprve iz voleja uz pomoć tla pogađa za vodstvo njegove momčadi.

Šibenik je u drugom poluvremenu počeo igrati dosta življe, no bez prave ideje kako stvoriti konkretnu akciju. Momčad je bila i pozicijski ispremiješana, Kolega je završio npr. u sredini, a stoper Perić vrlo često na desnom krilu. Iako Šibenik ima kadrovske probleme u srednjem redu, čak pet veznjaka (bez Poza i Roce) igralo je danas u crnom dresu, a i Kolega i Santini često su završavali u sredini. Pozicije krila bile su večeras bezopasne.

U 60. povučena Gorica ipak ima priliku, opet Štiglec dobro probija po lijevoj strani, a lopta koju je poslao na kraju stiže do Mikanovića, koji sa 17 metara gađa preko gola. U 76. minuti izgubljena lopta Perića koštala je Šibenika novog primljenog pogotka; kombinacija Majstorović-Kolar-Mikanović loptu je prebacila desno, a ovaj posljednji ju je iz teškog kuta uz pomoć suprotne stative uspio poslati u mrežu.

U nadoknadi je Kolar za domaće umalo postigao i treći gol, zaustavila ga je vratnica, a pri samom kraju susreta Vasilj je iskoristio povratnu loptu Morrisona te s vrha šesnaesterca pogodio za 2:1, uz pomoć Maloče, od kojeg se lopta odbila u vrata.

Gradski stadion u Velikoj Gorici, gledatelja 500, sudac Toni Dadić (Zagreb)
GORICA: Radošević, Mikanović (od 88. Majić), Leš, Ndockyt, Pršir (od 46. Šlogar, od 73. Majstorović), Kolar (od 90. Vrzić), Maloča, Kapulica (od 73. Pavlović), Krizmanić, Čaić, Štiglec, trener Rajko Vidović
ŠIBENIK: Đaković, Majić (od 46. Vasilj), Bakić, Božić, Morrison, Santini, Kolega (od 88. Laća), Punčec, Zuta, Perić, Prekodravac (od 63. Baković), trener Mario Carević

U sljedećem kolu Šibenik 14. rujna od 19 sati dočekuje Varaždina na Šubićevcu, no prije toga će gostovati u 1/16 finala Kupa kod Zrinskog, vjerojatno 11. rujna.