Imaš vijest?
Imaš informaciju iz prve ruke, fotografiju, video, dobru ideju ili te nešto muči?
PODIJELI S NAMA!Legendarni vratar, danas trener, komentira SP za ŠibenikiN
Kada je trebalo često smo bili najbolji, neka tako bude i protiv Gane
Legendarni vratar Šibenika Zoran Slavica, koji je branio i za Hajduk, nakon igračke karijere posvetio se trenerskom poslu. Najveći dio, naravno, vezan je za Šubićevac, a trenirao je i Zagoru, Vodice, Primorac. A dok traje Svjetsko prvenstvo 'igrat' će za ŠibenikIN. Lav će, naime, biti naš stručni komentator za vrijeme trajanja Mundijala.
Pri kraju smo grupne faze Svjetskog prvenstva. Iako je postojala bojazan da će stadioni biti poluprazni, posjećenost je rekordna. Na radost gledatelja, svjedoci smo i iznimne efikasnosti. Vjerojatno tome pridonosi format natjecanja koji je na turnir doveo manje kvalitetne ekipe. Neki smatraju da je jednim dijelom za to zaslužna Adidasova lopta "Trionda", zbog lelujave putanje. U knockout fazu prolaze uglavnom favoriti, ali ima i iznenađenja. SP su napustili Urugvaj, Turska, Češka...
Vodi se velika bitka za najboljeg strijelca. Messi već ima pet, a u stopu ga prate Vinicius, Mbappe i Haaland s četiri gola.
Iza Hrvatske su dvije utakmice, poraz od Engleske (2:4) i pobjeda protiv Paname (1:0). Učinak je solidan, ali igrom nismo oduševili. Posebno brine obrana koja ne djeluje kompaktno i čvrsto. Dojam bi bio i gori da nema izvrsnog Livakovića. Izbornik još uvijek traži najbolje rješenje na stoperskim pozicijama. U dvije utakmice izrotirao je četiri igrača (Šutalo,Vušković, Gvardiol i Pongračić), a moguće je da se protiv Gane pojavi i peti (Ćaleta-Car). Sigurnost u posjedu lopte, otpornost na presing i točnost dodavanja bili su naša snaga. Na ovom turniru nije tako. Protok lopte je spor uz puno tehničkih grešaka. Zbog toga nismo standardizirali ni veznu liniju već rotacijama tražimo recept. Sreća da smo efikasni. Postigli smo tri gola iz tek nešto više prigoda pred protivničkim vratima.
Nadamo se da će navedeni problemi izostati u odlučujućoj utakmici protiv Gane. To je momčad čija se mreža još nije zatresla. Ne voleimati loptu u svom posjedu. To prepuštaju protivnicima. Strpljivo stoje u niskom bloku i čekaju trenutak za brzu tranziciju preko svojih moćnih napadača (Semenya i Williamsa). S tom idejom će vjerojatno nastupiti i protiv Hrvatske.
Oni su prolazak dalje već osigurali, a to je sada i na Hrvatskoj. Dovoljan nam je i neriješen rezultat, dok bi nas poraz gotovo sigurno poslao kući. Nije nam prvi put da igramo utakmicu biti ili ne biti. Dosad smo na takvima često bili i najbolji. Neka tako bude i ovaj put. Navijačke podrške neće nedostajati. Kad lopta krene s centra, milijuni hrvatskih srca kucat će u istom ritmu. Idemo, Vatreni!