Dobra uvertira

Juniori Šibenika svladali Hajduka, Vieira opet zabio, Grgas Grando na kraju nagradio trud obrane

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   05.10.2024 u 14:28

ŠibenikIN
U 8. kolu Prve NL za juniore, nogometaši Šibenika svladali su vršnjake iz splitskog Hajduka sa 2:0 (1:0), pogocima Vieire u 40. i Grgasa Granda u 90. minuti. Za dva tjedna mladi Šibenčani gostovat će kod Istre 1961.

Nakon poraza kod Gorice u prošlom kolu sa 3:1 (1:0, za Šibenik je zabio Vieira u 59. minuti), juniorska ekipa Šibenika je u subotnje jutro ostvarila veliku pobjedu protiv jakog protivnika.

Osim što su na pomoćnom igralištu od sada i tribine za gledatelje pa više ne treba pratiti utakmice s padina oko terena, balkona ili prostora okolnih poduzeća, nismo imali previše toga za izdvojiti u prvom poluvremenu. Jedini događaj bila je, nažalost, ozljeda glave Frane Nekića, koji je zamotan nastavio susret. Šibenik je opet bio dobar po desnoj strani, a ovaj put za to je bio zadužen Paić, koji je u 40. minuti nabacio s krila, a Vieira zabio glavom.

U 48. minuti Paić pogađa prečku, a nakon toga na drugoj strani Hajduk kreće po izjednačenje. Uporna i organizirana šibenska obrana sve je izdržala, no nije im bilo lako, naročito u zadnjih 15 minuta. U 75. Omeragić pogađa prečku, u 85. Lončar iz slobodnog udarca također, a onda u 87. najveća prilika za goste: nakon niza grešaka koje su počele još u šibenskom napadu, lopta se po lijevoj splitskoj strani prebacila do Lončara, koji se našao sam ispred vratara Katalinića, koji je tad dao svoj obol šibenskoj pobjedi, obranivši direktan udarac. Dodajmo i da su gostujući igrači čak tri puta pali u kaznenom prostoru Šibenika, a sudac je svaki put ostao nijem. I u nadoknadi su gosti bili opasni, zazvonila je lijeva vratnica domaćeg gola.

Trud svoje obrane, u kojoj su maksimalno organizirano sudjelovali svi igrači, nagradili su Josip Nekić (koji je lijepo probio lijevu stranu) i Grgas Grando, koji je povratnu loptu pospremio u mrežu za konačnih 2:0 i slavlje svojih suigrača i okupljenih navijača.

Pomoćno igralište na Šubićevcu, gledatelja 100, sudac Ivan Vukančić (Benkovac)

ŠIBENIK: Katalinić, F. Nekić, Bikić, Paić, Grbelja, Šalić (od 85. Buva), Radman (od 80. J. Nekić), Vieira (od 66. Carević), Vukušić (od 80. Matas), Sopić, Parmać (od 66. Grgas Grando), trener Ivica Vastić

HAJDUK: Bezeljak, Skelin, Hodak, Skoko (od 46. Fridl), Hrastović (od 86. Perajica), Kajtazi, Milišić (od 76. Krstanović), Mlačić, Brajković, Vojvodić (od 46. Lončar), Zudin, trener Zlatko Jerković