Gosti dosad bili maksimalni

Juniori Šibenika protiv Slaven Belupa do prve pobjede: Ušli odlučno u drugo poluvrijeme

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   31.08.2024 u 21:31

ŠibenikIN
U susretu 4. kola Prve NL za juniore, Šibenik je na Šubićevcu svladao vršnjake iz Slaven Belupa sa 3:1 (1:1), pogocima Štrbca u 5., Sopića u 81. i Grgasa Granda u nadoknadi, dok je za goste pogodio Bošnjak u 36. iz jedanaesterca.

U 3. kolu Šibenik je poražen kod Dinama sa 1:0 (pogotkom Ćutuka u 79.), dok su gosti došli sa maksimalnih 9 bodova iz prva 3 susreta.

Po sunčanom vremenu subotnjeg ranog jutra, Šibenik je poveo u 5. minuti: slobodni udarac s lijeve strane izveo je Parmać, a Štrbac je poslao loptu u mrežu, uz pomoć tijela protivničkog igrača Sokača.

U 29. Bošnjak za goste puca izdaleka blizu lijeve stative, odmah na drugoj strani Nakić-Alfirević dribla, namješta sebi šut i puca pored desne stative. U 34. Brdik je pogodio prečku, a taj stalni gostujući pritisak urodio je plodom minutu kasnije, kada vratar Katalinić ruši rukom Aščića u kaznenom prostoru, taman na rubu za dosvirati penal, kojeg je u 36. Bošnjak zabio.

Bilo je događanja i do kraja poluvremena. Kombinacija u kontri Parmać-Kulušić-Vieira izbacuje ovog posljednjeg u veliku priliku, no šibenski Brazilac se presporo namjestio na šut i Kolar mu je obranio. Šibenski stoper Štrbac imao je opasan udarac iz daljine, nakon što je sam sebi sve namjestio, a na drugoj strani Koprivničanima je zbog ofsajda poništen gol.

Bilo je vidljivo da je Šibenik bolje i odlučnije ušao u nastavak, ipak, u 53. Aščić je imao priliku glavom iz blizine preokrenuti rezultat. Od tada, po sve većoj vrućini i otežanim uvjetima, kreću domaći.

U 59. Sopić se našao s desne strane ispred vratara, no nije zabio, kao ni Kulušić nakon kornera koji je uslijedio. U 71. Sopić daje genijalnu loptu u prostor za Kulušića, kojem u dobroj poziciji na desnoj strani opet brani Kolar.

Kulušić je žario i palio po desnoj strani te u 81. driblingom izborio korner, kojeg je odlično izveo Grbelja, a Sopić na drugoj strani zabio glavom za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Grgas Grando u nadoknadi, njemu je Grbelja poslao loptu u prostor, a šibenski napadač je isturen izbio ispred koprivničkog vratara te ga prebacio s nekih 25 metara.

U 5. kolu Šibenik gostuje kod Kustošije 14. rujna.

Pomoćno igralište na Šubićevcu, gledatelja 50, sudac Ivan Vukančić (Benkovac)
ŠIBENIK: Katalinić, F. Nekić, Kulušić (od 90. Radman), Grbelja, Šalić (od 40. Matas), Matić (od 46. Bikić), Štrbac, Vieira (od 62. Grgas Grando), Nakić-Alfirević (od 71. J. Nekić), Sopić, Parmać (od 62. Paić), trener Ivica Vastić
SLAVEN BELUPO: Kolar, Bašić (od 72. Bajić), Brdik (od 87. Katić), Petrović, Ivanda, Sokač (od 72. Šimunić), Bošnjak, Aščić, Habijanec, Vlašić (od 60. Marić), Krušelj (od 87. Vrančić), trener Mario Gregurina