Zabili i promašili penal

Juniori Šibenika protiv Rijeke u tvrdoj utakmici uzeli prvi bod u prvenstvu

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   22.08.2024 u 09:02

Nakon dva kola Prve NL za juniore, nogometaši Šibenika imaju jedan bod.

Nova sezona juniorske ekipe Šibenika donosi nove izazove, malo veće nego ranije, jer iz 1. lige ispadaju ovaj put čak tri kluba. U prvom kolu, odigranom za prošli vikend, Šibenik je poražen kod zagrebačke Lokomotive sa 4:2 (1:1). Za domaće su zabili Perković, Pernar dvaput i Karadakić, za Šibenčane dvaput Sven Sopić.

U drugom kolu narančasti su uzeli prvi bod, odigravši s Rijekom 1:1 (1:1). Za goste je zabio Murica u 36., za naše Sopić u 38. iz jedanaesterca. Bila je to radna i tvrda utakmica, u kojoj se teško dolazilo do šansi.

Po sunčanom vremenu, okupljeni gledatelji imali su izbor tradicionalno gledati utakmicu s padina i nizbrdica oko pomoćnog travnjaka ili uživati s terase lounge bara, odakle se sad također može pratiti juniore.

U 17. minuti novi vratar Šibenika Katalinić imao je prvu priliku da pokaže što zna, paradom obranivši opasan pokušaj iz slobodnog udarca sa 17 metara Valinčića. Na drugoj strani, Grbelja je u 32. pogodio prečku, a kasnije je i Nakić-Alfirević, koji je odigrao odlično i aktivno prvo poluvrijeme, sam oprobao udarac, nakon što je prije toga nekoliko puta pronalazio svoje suigrače.

U 36. 0:1 za Rijeku; Murica je primio loptu s desne strane riječkog napada i iz blizine svladao Katalinića. Odmah su uzvratili Šibenčani; Nakić-Alfirević je driblingom izborio jedanaesterac, kojeg je realizirao Sopić za konačnih 1:1.

U 42. Kulušić je odlično probio lijevu stranu i ubacio u sredinu, a Miškulin je u vlastitom kaznenom prostoru igrao rukom. Bila je to prilika da domaći iz dva penala potpuno preokrenu rezultat, no Kulušić je pucao preko gola. Bio je to potez koji bi u subotu na utakmici američkog nogometa vrijedio tri boda, no ovdje je taj promašaj pomalo ugasio šibenske napadačke ambicije, jer domaćih šansi više nije bilo.

Pred kraj poluvremena Jakac je promašio veliku riječku priliku, pucavši glavom iz blizine pokraj gola. U drugom dijelu, jako dugo se čekalo na neko zbivanje vrijedno spomena, a onda je Rijeka blizu kraja utakmice imala nekoliko šansi u par minuta, spašavali su Katalinić i prečka.

Bila je ovo prva prilika za vidjeti što mogu dva mlada ovoljetna pojačanja, Katalinić i Vieira. Vratar je branio solidno, Brazilac se trudio, ali je više puta završavao na zemlji nakon primljenih udaraca, a u 65. je zbog jednog takvog morao iz igre, iako je tom prilikom sam zaslužio i dobio žuti karton.

Pomoćno igralište na Šubićevcu, gledatelja 50, sudac Dario Kulušić (Šibenik)

ŠIBENIK: Katalinić, Nekić (od 58. Štrbac), Bikić (od 78. Radman), Kulušić, Grbelja, Matić, Matas (od 46. Šalić), Vieira (od 68. Grgas Grando), Nakić-Alfirević, Sopić, Parmać (od 78. Brkljača), trener Ivica Vastić

RIJEKA: Marić, Miškulin, Valinčić, Kružić (od 46. Živković), Murica, Žlibanović, Jakac (od 61. Bačić), Došen, Bilajac, Salković, Thaqi, trener Vjekoslav Miletić

U trećem kolu Šibenik u ponedjeljak 26. kolovoza od 17:30 igra u Zagrebu protiv Dinama.