Na Šubićevcu

Juniori Šibenika dobili Istru u borbi za opstanak u ligi, Kulušiću suigrači servirali 2 gola

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   01.06.2024 u 17:48

U susretu posljednjeg 30. kola Prve NL za juniore, Šibenik je na Šubićevcu dobio Istru 1961 sa 2:0 (1:0) i tako izbjegao pretposljednje mjesto na tablici, koje vodi u kvalifikacije. Strijelac je bio Kulušić u 43. i 50. minuti. Juniori Šibenika od gledatelja su se oprostili povikom "Svi u Osijek!".

Po sunčanom i pomalo vjetrovitom vremenu, Istra 1961 je počela mrvu bolje od domaćeg Šibenika, iako domaćinu ovaj susret više znači. Do 22. minute, odnosno prve pauze za osvježenje, većih prilika nije bilo, obje ekipe su uglavnom kružile oko protivničkih šesnaesteraca. Nakon pauze, Šibenik je pomalo počeo dominirati u sredini terena, no bez odlučnosti i konkretnosti prema naprijed. U 38. prvu veliku priliku imali su Puljani, Travaglia je iz blizine iz okreta pucao preko gola. I onda u 43. Mučić je s lijevog krila precizno nabacio i pronašao visokog Kulušića, koji iz blizine glavom zabija za 1:0. Naša statistička podrška nije imala nikakvih zanimljivosti za podijeliti na poluvremenu, taj gol bio je jedini događaj vrijedan spomena. Morrison opet najbolji kod Šibenika, odlična i pametna igra u obrani, uz dobru komunikaciju s ostatkom ekipe.

U 50. Sekulić je dobro prošao po lijevoj strani i uposlio Kulušića, koji nesmetan nogom iz neposredne blizine pogađa za 2:0. U 66. Travaglia je imao dobru priliku za goste, s vrha šesnaesterca pogodio je prečku. Isti cilj pogodio je i Cukon u 72. U 74. minuti velika gužva ispred gostujućeg gola, no nisu narančasti uspjeli ugurati loptu u mrežu, iz više pokušaja. Do kraja nije bilo značajnijih događaja.

Stadion na Šubićevcu, gledatelja 100, sudac Luka Liković (Krvavac)

ŠIBENIK: Mišević, Mihaljević, Morrison, Sopić, Baturina, Morić, Sekulić, Mučić, Grbelja, Šalić, Kulušić (još su igrali Nakić-Alfirević, Bljaić, Buva, Grgas Grando), trener Ivica Vastić

ISTRA 1961: Čujić, Sficco, Kocijančić, Moslavac, Travaglia, Cukon, Celija, Krivičić, Sinožić, Ahmeti, Žgomba (još su igrali Krasniqi, Duždević, Mudreša, Radovčić), trener Sergej Banović