Debi Grbelje i Sopića

Još 4 pobjede do titule: Šibenik slavio kod Zrinskog u Kupu, Kulušić dvaput servirao loptu Deliću

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   10.09.2024 u 18:25

NK Zrinski/YouTube
U utakmici šesnaestine finala SuperSport Kupa Hrvatske u nogometu, Šibenik je u gostima kod ekipe Zrinski Osječko 1664 slavio sa 0:2 (0:0), pogocima Delića u 61. i 71. minuti. U osmini finala Šibenik će u listopadu igrati doma protiv pobjednika sutrašnjeg dvoboja Kustošija-Slaven Belupo. Sljedeću utakmicu u prvenstvu Šibenik igra doma protiv Varaždina, u nedjelju od 20 sati.

Početno ispitivanje snaga trajalo je puno duže od samog početka; prva prava šansa i prvi pravi potez bio je dribling Kulušića u 61. minuti po desnom krilu, odmah nakon što je ušao u igru, kojeg je završio niskom loptom prema kaznenom prostoru, gdje je loptu iz blizine pospremio u mrežu Delić.

U 66. minuti evo i prve šanse za domaće, nakon kornera s desne strane tri različita igrača pokušala su ugurati loptu u gol, sve pokušaje blokirali su šibenski vratar i obrana.

U 71. 0:2 za Šibenčane, na sličan način. Delić je uzeo loptu na sredini terena, ona je na kraju stigla do Kulušića na desnom krilu. On je preciznim visokim nabačajem opet pogodio Delića, koji je ovaj put pogodio glavom suprotnu donju stranu Stanićeva gola.

Junior Ante Grbelja od 80. minute upisao je prve trenutke u seniorskom dresu Šibenika, kao i Sven Sopić od 84. Prije toga prvu priliku je dobilo i svježe pojačanje iz Hajduka Kavelj. Vratar Mohorović upisao je prvu čistu mrežu na vratima kluba sa Šubićevca.

I to je sve vrijedno spomena: individualnim potezima prepolovljeni Šibenik je svladao neugodnog drugoligaša.

Gradski vrt u Osijeku, gledatelja 150, sudac Jakov Titlić (Podravlje)
ZRINSKI OSJEČKO 1664: Stanić, Janković, Gvozdenović (od 86. Vuica), Sušić (od 58. Vidović), Mendeš (od 58. Vukušić), Knežević (od 80. Pejić), Korov (od 80. Matković), Zirdum, Karalić, Pajić, Kuprešak, trener Mato Neretljak
ŠIBENIK: Mohorović, Brajković, Dujmović, Iyendjock, Laća, Morrison, Delić (od 80. Falcao), Torres (od 80. Grbelja), Roca (od 84. Sopić), Zdunić (od 59. Kulušić), Vasilj (od 59. Kavelj), trener Mario Carević