Povratak na teren nakon godinu i pol dana

Burgui: 'Veoma sretan dan za mene, uzeli smo bod na teškom gostovanju protiv odlične ekipe'

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   04.09.2022 u 08:22

Facebook HNK Šibenik/arhiva
Neugodnu tradiciju srušili su nogometaši Šibenika na subotnjem gostovanju u Gradskom vrtu. Dugih 11 godina nisu uzeli ni boda u gradu na Dravi, od povratka u prvoligaško društvo nisu bili ništa uspješniji niti na Šubićevcu, a ta je tradicija srušena ovog vikenda. Strijelac pogotka za prekid tog niza bio je Španjolac Burgui na asistenciju Delića. Debi iz snova za Španjolca koji se vratio na travnjak nakon dugih godinu i pol dana izbivanja zbog ozljeda.

Kraljevi remija – novi je nadimak za HNK Šibenik. Prozvali su ih tako jer u osam ovosezonskih utakmica Šibenčani su čak pet puta remizirali. Pogotovo jako zvoni podatak da su se sa sva četiri gostovanja vratili s po jednim bodom.

Šibensko društvo u Gradskom vrtu posebno je sretno bilo zbog Španjolca Jose Alviza Franca Burguija. U Šibenik je stigao u veljači ove godine, ali zbog ozljede koju je imao dugo je čekao na svoj povratak. A dočekao ga je u velikom stilu u Osijeku.

Igrala se 72. minuta kad je trener Čanadi umjesto svog sina Marcela na travnjak poslao igrača koji ima 100 nastupa u španjolskoj Primeri za Alaves, Racing Santader i Espanyol, a ponikao je u madridskom Realu.

Samo šest minuta bilo mu je potrebno da zatrese mrežu. I to na kakav način. Raspoloženi Delić odlično se gradio, dodao mu loptu, a Burgui se oslobodio svog čuvara i onda fenomenalno pogodio suprotan kut za izjednačenje i veliki šibenski bod na osječkom travnjaku.

-Danas je veoma sretan dan za mene. Nakon godinu i šest mjeseci ozljede vratio sam se na teren. Želim zahvaliti klubu na svemu što čini za mene, treneru, fizioterapeutima i mojim suigračima. Uzeli smo bod na teškom gostovanju protiv odlične ekipe – istaknuo je nakon utakmice Burgui koji bi, sudeći po prvoj utakmici, mogao biti veliko šibensko pojačanja za nastavak sezone.

Zadovoljan osječkim bodom je i trener Damir Čanadi: - U drugom smo poluvremenu bili malo efektivniji, ali moram isto tako reći da smo prvih 20 minuta bili pod pritiskom. Oni su nas blokirali naprijed s pet igrača, nismo bili hrabri da odigramo tehnički. U poluvremenu smo sustav okrenuli na romb u sredini, tu smo već bili stabilniji. Bili smo hrabriji, uzimali smo duele i tu smo drugo poluvrijeme puno, puno bolje odigrali. S Delićem smo imali jednu, dvije, velike prilike, jednu koju je odigrao sa Salomonom. Mislim da je nakon 90 minuta 1:1 fair rezultat.

Pitali su ga novinari nakon utakmice žali li za čime s obzirom da mu je momčad zabilježila pet remija u osam utakmica. - Danas ne, žalim u drugim utakmicama gdje mislim da smo mogli bodove uzeti. Ne bih htio plakati na neke stvari. Imali smo dosta situacija gdje možemo i nešto drugo dobiti. Danas s 1:1 moramo biti zadovoljni, u Osijeku, pogotovo protiv utakmice protiv Dinama koju smo izgubili. Ekipa se danas vratila, pokazala karakter, mentalitet, vidjelo se da se nismo predali kad je bilo 1:0 – kazao je Čanadi.

Domaćini, pak, razočarani, konačnim ishodom utakmice: - Naravno da nismo zadovoljni jer smo očekivali više, imali smo puno prilika za pobijediti ovu utakmicu, ali u nogometu, kada ne postigneš pogodak, uvijek završi ovako. Suparnik je praktički iz jedine prilike poentirao, nesretno za nas, ali vidio sam puno pozitivnih stvari, pogotovo u prvom poluvremenu. Nastavljamo raditi na taj način i siguran sam da ćemo u sljedećim utakmicama biti puno bolji - rekao je Rene Poms, trener Osijeka.

Već u petak nogometaše Šibenika čeka novi dvoboj, na Šubićevac stiže splitski Hajduk (20 sati).