Efikasna utakmica

ŽKK Šibenik poražen kod Raguse: Napad kreativan, obrana nepostojeća u prvoj i trećoj četvrtini

Košarka   |   Autor: G.M.   |   29.09.2024 u 20:05

HKS TV
U susretu 1. kola Premijer lige za žene, košarkašice Šibenika su na gostovanju kod Raguse u Dubrovniku poražene sa 107:86 (34:22, 19:25, 36:23, 18:16).

Obje ekipe krenule su neobično efikasno, nakon samo dvije minute već je bilo 9:9. Odlično je krenula kod Šibenika Johnson u napadu, Čipčić i Strize požrtvovne u obrani, no Šibenčanke nisu dugo mogle pratiti visok ritam postizanja koševa. Dubrovčanke su prilično brzo, čak i kad se nije radilo o kontri ili polukontri, rješavale svoje napade. Koliko je napad Šibenika bio kreativan, toliko je obrana bila nepostojeća.

Veliki nalet šibenske ekipe dogodio se na početku druge četvrtine. Nakon 34 primljena poena u prvih deset minuta, u sljedećih pet primljena su samo 2, a postignuto 13, tako da je rezultat smanjen na jedan razlike. Čvrsta je bila obrana u tim trenucima, kao iznimka od ostatka utakmice. Dvije šibenske Amerikanke dosta su forsirale prodor pod obruč i to čak privremeno uspješno, izborivši veliki broj slobodnih bacanja. Milković je iz drugog plana zabila dvije trice zaredom za potpuni povratak (42:42 u 18. minuti), no do odmora domaće ipak odlaze na 53:47.

Početak nastavka donosi opet stare slabosti i neopreznosti u obrani pa Dubrovčanke odmah rješavaju susret serijom 10:0 i odlaskom na 63:47. Strize je kod gostujućeg napada održavala kakav-takav otpor: u susretu je postigla čak četiri puta koš uz dodatni prekršaj. Ulazak Milković opet je donio bolja napadačka rješenja, no Ragusa je ipak otišla na 19 razlike prije zadnjih deset minuta.

Posljednja četvrtina bila je odrađivanje posla, makar se igralo ozbiljno do kraja.

SD Gospino polje, gledatelja 100, suci Ivan Hajduk, Ante Pepur i Luka Pribisalić
RAGUSA: Miloglav 27, Hajdin 20, Todorić 8, Stojsavljević 27, Majstorović 2, Vučković 8, Milat, Stabile 2, Tokić, Rozić, Đuranović, Šipka 13, trenerica Alma Majstorović
ŠIBENIK: Čipčić 5, Baban 2, Lawhorne 11, Strize 24, Johnson 17, Kaučič, Dragović, Milković 17, Perković, Džafić 5, Šarić 5, Vlaić, trener Stipe Bralić

U sljedećem kolu Šibenik dočekuje Zadar. Čeka nas uzbudljivo prvenstvo, rezultati drugih utakmica prvog kola pokazali su veću neizvjesnost nego prije pa se nadamo da će i Šibenik imati što reći.