U drugom kolu lige

Studentski košarkaški klub svladao prošlogodišnje prvake Tropicse

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   21.10.2024 u 08:58

Nakon osvete prošlogodišnje borbe za broncu protiv JSK u prvom kolu, Studentski košarkaški klub Šibenik u drugom je kolu uspješno svladao prošlogodišnje prvake PMF Tropicse 60-50. Isti su to Tropicsi protiv kojih su Šibenčani osvojili naslov u finalu prije dvije sezone, no trenutačni branitelji naslova prošle su godine bili u znatno boljem izdanju od 'narančastih'.

Šibenčani su u ovu utakmicu ušli bez tri bitna igrača, no i Tropicsima je falio njihov ponajbolji igrač, tako da su obje momčadi u pomalo krnjim sastavima tražile odlazak na omjer 2-0. Šibenčani su dobro krenuli u uvodnim minutama, otvorili pokojom tricom i došli do vodstva 10-6. Ipak, par propusta u obrani na protivničkim šuterima dovelo je PMF nazad u bolju poziciju te je prva dionica završila 20-17 za Tropicse.

Bilo je jasno da pobjeda šibenskih studenata leži u obrani protivničkih bekova, a upravo se ona od druge četvrtine podigla na veću razinu. Oba napada utihnula su u drugoj dionici, a poluvrijeme je završilo 31-30. Slično je krenula i treća četvrtina, no onda je ipak došlo do pokojeg zabijenog šuta Šibenčana koji su u utakmici ispalili čak 39 trica, a stavili ih tek devet. Ipak, Baljkasovih par šuteva te kontre Skorića i Pancirova dovode Šibenčane do +7 uoči zadnjeg dijela, a tad se trojcu priključuje i Damjanić koji s dvije trice u zadnjoj četvrtini potvrđuje pobjedu.

Lovre Pancirov zabio je 14 s 11 skokova i četiri asistencije, Damjanić i Baljkas dodali su po 13, a Skorić je zabio 11 poena s deset skokova.

Šibenik je nakon dva teška susreta na omjeru 2-0, a idući tjedan je na redu utakmica s Brick Cityjem.