Unatoč izostanku trojice igrača

Studentski košarkaški klub Šibenik slavio u prvom kolu FERbasket lige

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   14.10.2024 u 11:16

SKK Šibenik
Studentski košarkaški klub Šibenik u prvom kolu FERbasket lige slavio je 47-40 protiv JSK, momčadi koja je ‘narančaste’ prošle sezone porazila u utakmici za treće mjesto.

Usprkos izostanku čak trojice stožernih igrača, Josipa Marina, Tonija Lučeva i novopridošlog Duje Damjanića, šibenski su studenti od samog početka utakmice stavili nogu na gas i u prvih pet minuta ostavili protivnika bez koša. JSK je kroz prvu dionicu igre dominirao na napadčkom skoku zbog velike fizičke prednosti na višim pozicijama, no usprkos tomu Šibenčani su odličnom obranom koševe sveli na minimum i na poluvrijeme otišli s vodstvo 29-19.

U nastavku se JSK malo probudio i digao intenzitet igre te stigao na par razlike, ponajviše s nekoliko koš-faulova zabijenih iz neposredne blizine obruča. U tom trenutku bekovi Šibenčana dižu obranu na višu razinu te predvođeni s dvojicom Pancirova, Gabrijelom i Lovrom, te Lukom Skorićem, dolaze do par kontranapada i ponovno se odvajaju na sigurnijih 6-7 razlike koje su naposljetku čuvali do kraja.

Najefikasniji igrač u redovima Šibenčana bio je Lovre Pancirov s 18 poena, a pratio ga je Skorić s devet poena, deset skokova i četiri ukradene lopte. Obojica su se istakla i po broju iznuđenih faulova - Skorić čak sedam, a Pancirov šest.

Šibenčani iduće kolo igraju s braniteljem naslova, PMF Tropicsima.