U Zadru

Šibenka zadnja na memorijalu Tomislava Kneževića: Momčad se upoznaje, Badrak dobar na trici

Košarka   |   Autor: G.M.   |   31.08.2024 u 22:12

KS Zadarske županije
Na 19. memorijalni turniru 'Tomislav Knežević' u Zadru, košarkaši Šibenke su nakon dva poraza zauzeli posljednje četvrto mjesto.

U polufinalu Šibenčani su poraženi od ekipe Zaboka rezultatom 84:93.

ŠIBENKA: Badrak 19, Begić, Bobek 4, Pleadin 1, Škedelj 14, Junaković 24, Vujičić 2, Jukić 4, Serdarušić 12, Škugor, Brajković, Paić 4, trener Roko Jurlina

Dobro otvaranje, trka i presing rezultirali su s najviših +16 (44:28) nekoliko minuta prije poluvremena. Zabok je ostao bez minuta odmora i trebalo je samo slomiti utakmicu. Jurlina je pokušao održati istu razinu agresivnosti i napravio je u tom trenutku trostruku izmjenu, međutim, nije dobio od igrača s klupe što je tražio. Zabok se do poluvremena uspio vratiti na 10 razlike, Cvitanović je pogodio tricu sa zvukom sirene (s nekih 8 do 9 metara).

U drugom poluvremenu se grizlo, stiskalo, ali, jednom kad je Zabok prešao u vodstvo, nije ga ispuštao. Zadnji put je neriješeno bilo kod 66:66 i to je bilo to. Nije pomogla ni nevolja u obliku problema s faulovima, skoro svi iz uže rotacije su imali 3 ili 4 na ulazu u zadnjih deset minuta.

U borbi za treće mjesto bolja je bila ekipa Kvarnera sa 73:84.

ŠIBENKA: Badrak 15, Bobek, Begić, Pleadin 10, Škedelj 11, Junaković 12, Vujičić 11, Jukić, Serdarušić 8, Škugor, Brajković, Paić 6, trener Roko Jurlina

Kvarner je ušao puno bolje, rano došao do 8 razlike (7:15). Slaba komunikacija u šibenskoj obrani, trener je bio, blago rečeno, ljut. Bilo je dobrih dionica, ali su kratko trajale i bile nedovoljne za preokret.

Općenito, dojam je da se momčad još uvijek upoznaje i privikava na nove suigrače, sistem i uloge. Veseli učinak Badraka, jedini konstantno opasan s trice, ostali svi promjenjivog uspjeha što se šuta tiče.