Dominacija pod košem

Šibenka uvjerljiva protiv Posušja u prijateljskom susretu, zaigrali i Jure Zeljak i Josip Borna Kronja

Košarka   |   Autor: G.M.   |   18.09.2024 u 18:46

U prijateljskoj utakmici na Baldekinu, Šibenka je svladala ekipu iz BiH Posušje sa 91:70 (23:17, 28:18, 21:14, 19:21). U subotu ih čeka novi protivnik u istom terminu, momčad Kaštela.

Šibenska publika imala je priliku prvi put uživo vidjeti svoje košarkaše u pripremnom razdoblju.

Brzo su narančasti došli do osjetnije prednosti; bilo je 11:2 za manje od 4 minute igre, no gosti su se pribrali i smanjili na 17:15, nešto više od minute do isteka prve četvrtine. U sredini druge domaćini su se opet odvojili i došli do 40:24; do kraja je utakmica tekla mirno.

Bila je to dobra igra Šibenčana, sad se već vidi rad na treningu: naročito dobro izgledala je igra u reketu, obrambena i napadačka. Napad je bio kreativan, a protivnici su dozvolili dosta prostora, što su igrači trenera Jurline iskoristili za timske akcije. Nije bilo soliranja ni isforsiranih šuteva, ipak, brine nas i dalje neučinkovit šut s distance, koji ni ovaj put nije bio sjajan.

Priliku je dobio i potencijal Šibenke za budućnost, odnosno mladi igrači Josip Borna Kronja i Jure Zeljak.

ŠIBENKA: Junaković 11, Škugor 5, Pleadin, Jukić 4, Serdarušić 27, Zeljak, Paić 16, Vujičić 16, Badrak 10, Kronja 2

POSUŠJE: Moore, Popović, Matthews, Ćutuk, Kovač, Protuka, Pavković, Đerek, Dragoja, Bašić