Premalo raspoloženih strijelaca

Šibenka protiv Dubrovnika cijeli dvoboj bezuspješno tražila smisleni napad, sve ovisilo o četvorici

Košarka   |   Autor: G.M.   |   26.10.2024 u 21:06

Branimir Grubišić/GKK Šibenka
U susretu 5. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na svom Baldekinu protiv Dubrovnika izgubila sa 62:74 (15:18, 19:22, 14:15, 14:19).

Igrači Šibenke pokazali su dosta truda i želje, ali su se cijelu utakmicu mučili s organizacijom napada i forsiranjem nemogućih poteza, a mnogi su na kraju ostali bez ikakvog napadačkog učinka, tako da je raznovrsniji Dubrovnik bez velike igre na kraju rutinski pobijedio, u utakmici važnoj za obje momčadi. Drugo poluvrijeme Šibenčani su davali sve od sebe, a zabili samo 28 poena.

Od igrača koji jesu zabijali, Junaković je ušao u susret odlučan da povede momčad do pobjede, ali bez prave pratnje, Serdarušić preuzeo premalo toga na sebe, a Vujičić previše, Green bez obrane i timskog rada. Ostali bez ikakvog značaja u napadu. Prvih 15 minuta narančasti su bili bez ijedne asistencije, a imali su samo dvije izgubljene lopte, što svjedoči o individualnosti šibenske igre. Prvi napadački skok Šibenka je upisala tek u 33. minuti.

Opet mučenje s realizacijom na početku dvoboja, nakon pet minuta pisalo je samo 4:5 za goste. Mrvu je domaće trgnulo pet poena zaredom Junakovića te dobar ulazak u igru Greena, barem u napadačkom smislu, no nakon deset minuta Dubrovnik i dalje drži prednost, od tri razlike.

Početkom druge četvrtine Šibenčani ne postižu niti poena više od četiri i pol minute, davši protivnicima dovoljno vremena da, čak i uz dosta promašaja, povećaju vodstvo na 15:29. I onda kreće nalet: Vujičić s dvije trice smanjuje na osam, Green počinje bar malo igrati obranu, Serdarušić polaže za minus šest. Nije sve savršeno funkcioniralo u šibenskim redovima, no bilo je dovoljno da Dubrovčani na brzinu zovu dva tajm-auta, kako bi se pribrali. Pribrali se jesu pa je Junaković sa još osam svojih poena spašavao da se razlika ne poveća prije odmora.

Drugo poluvrijeme počelo je s aktivnom igrom Šibenke, no uz previše pogrešaka da bi se na brzinu smanjilo. Junaković je nastavio trpati koševe, a Amerikanac Green se predstavio šibenskoj publici kao igrač koji u napadu ne dodaje previše suigračima, ali zna pogoditi. Malo pomalo došlo se od 37:46 do 43:46, u četiri ne baš sjajne, ali uspješne minute. Dubrovnik je izdržao taj nalet, prije zadnjih deset minuta svijetli 48:55. Četvrtinu u kojoj su konačno izgledali kao bolja ekipa Šibenčani su na kraju izgubili sa 14:15.

Uz želju da smanje, ali bez prave napadačke ideje kako to napraviti, domaćini prave još igračkih pogrešaka na početku zadnje četvrtine i gosti imaju 11 razlike (48:59). Nakon 34 minute igre, Šibenka još uvijek ima samo četvoricu igrača koji su se upisali u strijelce, sve dok Jukić nije položio za 57:64. Dubrovnik je opet rutinski otišao na 57:68 i 60:72, na dvije minute do kraja, a na koncu je zasluženo slavio sa 62:74.

SD Baldekin, gledatelja 500, suci Tomislav Vovk, Josip Mikulić i Dino Barišić
ŠIBENKA: Green 9, Bobek, Pleadin 2, Begić, Badrak, Vujičić 17, Jukić 2, Serdarušić 10, Šarić, Škugor, Brajković, Junaković 22, trener Roko Jurlina
DUBROVNIK: Gulin 3, Klarić, Blatančić 22, Bačić, Dubelj 8, Kalajžić, Vodopija 4, Tomašević, Worku 15, Cvitković 11, Gizdavčić 11, trener Ivan Perinčić

U sljedećem kolu Šibenka je trebala gostovati kod Cedevite Junior, no to je odgođeno za 26. studenog pa će tako sljedeći prvenstveni susret Šibenčani igrati doma protiv Kvarnera u ponedjeljak 4. studenog. U međuvremenu će gostovati u Drugoj ABA ligi kod Borca u Banja Luci 30. listopada.