Utakmica trajala 137 minuta

Šibenka još jednom poražena od Dubrave na Baldekinu

Košarka   |   Autor: G.M.   |   28.09.2024 u 22:21

GKK Šibenka
U susretu 1. kola FavBet Premijer lige, Šibenka je na punom Baldekinu protiv zagrebačke Dubrave poražena sa 77:81 (22:17, 17:22, 23:20, 15:22).

Protiv kluba koji ju je u prošlih 30 godina mnogo puta iznenadio na Baldekinu, Šibenka je još jednom poražena na svom terenu, na startu prvenstva. Dubrava je i dalje ekipa koja je daleko najviše puta pobijedila u Šibeniku, a da ne spada u vrh hrvatske košarke. Domaćima su nedostajali mladi igrači Škugor, Klarin, Bobek i Begić, ostali su bili spremni.

Narančasti su brzo pokazali da su problemi sa šutem iz priprema barem privremeno nestali, pogađali su za tri u prvih deset minuta redom Serdarušić, Badrak, Junaković i Paić. Pokazali su i gosti od početka da će još jednom biti neugodan gost, vodili sredinom prve četvrtine, no šest poena zaredom Vujičića prvi put je Šibenčane odvelo na mrvu veću prednost, od sedam razlike (22:15 u 9. minuti).

U 13. Serdarušić polaganjem postavlja velikih 29:19, no s tri trice (dvije Vragović i jedna Rajaofera) Zagrepčani se vraćaju u igru, za manje od pet minuta stigavši do egala od 36:36, odnosno 39:39 na odmoru.

Dubrava je prvo poluvrijeme imala veliku premoć u skokovima, skupivši ih 27, od čega čak 14 u napadu (koliko ih je Šibenka imala ukupno).

Pri početku treće četvrtine dogodio se bitan detalj: nakon što je Škedelj kod 39:41 zabio tricu za vodstvo, Junaković je u sljedećem zagrebačkom napadu oteo loptu protivničkom razigravaču, a u kontri ga je važni igrač Dubrave, iskusni i večeras raspoloženi Vragović, faulirao pri polaganju, zaradivši nesportsku pogrešku. Potom Vragović (neiskusno?) udara nogom reklamu i zaslužuje još i tehničku pogrešku, koja mu je tako isključujuća. Uz dva pogođena bacanja i polaganje Škedelja, domaći odlaze u malo vremena od minus dva do plus pet (46:41).

Prošlosezonski igrač Šibenke Babić s pet poena vraća goste. Cijela treća četvrtina obilježena je obranama na rubu incidenta; obje ekipe izašle su iz bonusa već nakon pet minuta. U tih neobičnih deset minuta, uz mnogo prekršaja, bilo je i dosta izgubljenih lopti, a Dubrava je dobila i još dvije tehničke pogreške (Šibenka je promašila sva tri bacanja koja je dobila zahvaljujući tim trima tehničkim pogreškama u trećoj četvrtini). U moru nervoznih odluka domaće vodstvo na tren se povećalo na 62:54, no gosti su s pet poena smanjili na tri razlike pred zadnjih deset minuta.

Nastavilo se nervozno i u zadnjoj četvrtini, a zbog niza prekida utakmica je trajala dulje od dva sata i petnaest minuta. U prve četiri minute Šibenka daje 3, a Dubrava 9 poena, čime gosti iz Zagreba vode tri razlike. Škedelj, Serdarušić i Paić imali su šest minuta do kraja četiri osobne greške, kao i Vidović i Batinić na drugoj strani.

Tri minute do kraja Matić krade loptu Junakoviću i zakucava za 68:72. Na 54 sekunde do kraja zaostatak je i minus pet (72:77), a tračak nade se ukazao kad je 16 sekundi do kraja Šibenka ukrala loptu, a Badrak položio za 74:77. Škifić je pogodio bacanja nakon brzog faula, a onda Pleadin na drugoj strani tricu od tablu za 77:79. Škifić opet pogađa slobodna, to je bio kraj.

SD Baldekin, gledatelja 800, suci Josip Jurčević, Roko Hordov i Denis Bajramović
ŠIBENKA: Škedelj 5, Badrak 5, Jukić 6, Serdarušić 18, Junaković 15, Pleadin 4, Vujičić 12, Šarić, Brajković, Paić 12, trener Roko Jurlina
DUBRAVA: Vidović 8, Babić 19, Škifić 23, Brown 4, Batinić 2, Vragović 6, Rimac, Matić 9, Došen 3, Šarić, Rajaofera 7, trener Marijan Bagarić

U svom sljedećem susretu, Šibenka u srijedu od 18 sati dočekuje na svom terenu Zlatibor iz Čajetine u sklopu Druge ABA lige, a u domaćem prvenstvu u subotu gostuje u Osijeku.