Pogodili 14 trica

Šibenka angažiranom igrom i dobrim šutem slavila kod Vrijednosnica

Košarka   |   Autor: G.M.   |   06.10.2024 u 09:12

KK VROS
U utakmici 2. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na gostovanju kod ekipe Vrijednosnice OS slavila sa 78:89 (18:31, 12:22, 26:19, 22:17). U sljedećem kolu, u subotu od 19 sati, Šibenčani će dočekati Cibonu na Baldekinu.

U Šibenci su se prije utakmice bojali umora od puta i prethodne dvije utakmice u sedam dana, no energetski je momčad izgledala prilično dobro. Nije bilo ni problema sa šutem, naprotiv, nakon katastrofalnog učinka na Baldekinu od srijede, ovaj put se pogodilo 14 trica, u čemu je prednjačio Pleadin sa 5 od 7.

I to se vidjelo od početka, tricama Pleadina i Junakovića te ulascima Vujičića pod koš gosti su brzo stigli do rezultata 5:18 nakon nešto više od 4 minute. Ukupno je u prvih deset minuta pogođeno šest trica, a posljednje dvije djelo su Brajkovića, koji je podebljao prednost Šibenčana na 13 razlike, 18:31.

Nakon odlaska na preko 20 poena prednosti u drugoj četvrtini (na odmoru 30:53), prvi nalet Vrijednosnica sa osam poena zaredom odbio je s dvije trice Pleadin, kasnije s još dvije odvodi svoju ekipu na plus 24, no domaća momčad se nije predavala pa je u jednom trenutku čak došla na jednoznamenkasti zaostatak, no nije bilo vremena za ništa više.

Mala dvorana Gradski vrt, gledatelja 400, suci Denis Hadžić, Nikola Perlić i Jelena Tomić

VRIJEDNOSNICE OS: Tchoukuiegno 18, Rebić 16, R. Kujundžić 9, Grantsaan 17, Šiško 3, Martinović, Flanjak, S. Kujundžić, Vladović 11, Budimir 2, Bjelanović 2, Primorac, trener Domagoj Kujundžić

Šibenka: Pleadin 15, Vujičić 26, Jukić 5, Serdarušić 14, Junaković 21, Bobek, Begić, Badrak, Šarić, Brajković 8, trener Roko Jurlina