Paiću ozlijeđen prst

Šibenci protiv favoriziranog Zlatibora pobjeda iskliznula iz ruku u egal-završnici

Košarka   |   Autor: G.M.   |   02.10.2024 u 20:09

GKK Šibenka/Milan Balaban
U susretu 1. kola skupine D Druge ABA lige, Šibenka je na svom Baldekinu protiv ekipe Zlatibora iz Čajetine iz Srbije poražena sa 68:73 (19:22, 13:16, 21:15, 15:20). Paić nije igrao zbog ozljede kažiprsta lijeve ruke, što je sedma ozljeda prsta u momčadi u godinu dana.

Gosti su ušli bolje u susret, barem po dojmu, ali nisu to značajnije rezultatski iskoristili. Niz napadačkih grešaka kod obje ekipe nije dozvolio veće odvajanje u prvih pet minuta, ali je velik broj promašenih šibenskih zicera ipak omogućio Zlatiboru da otiđe na 8:15 u 8. minuti. Trica i polaganje Jukića te atraktivno zakucavanje Vujičića vratili su narančaste u život do kraja četvrtine.

Pet i pol minuta sa samo dva postignuta poena Šibenke i još promašenih zicera omogućilo je ekipi iz Čajetine da se u drugoj četvrtini, bez prevelike igre, opet odvoji na sedam razlike, a do odmora je ostala slična razlika. Šut zbilja nije služio Šibenčane (za dvicu 10/28, za tricu 2/13 u prvom dijelu); protivnici su, pak, promašili pet slobodnih bacanja, također bili loši za tri poena (3/14), ali su bolje koristili svoje ulaske pod koš.

Jedna atraktivna kombinacija Junaković-Jukić-Serdarušić mrvu je opustila igrače Šibenke u napadu, makar je igra bila daleko od tečne. Trica Jukića i tri slobodna bacanja Junakovića vratili su domaće u egal (42:42), a pogodak Pleadina iz polukontre donosi potom i prvo vodstvo. Pokušala je domaća momčad ubrzati napade, a gosti i dalje nisu mogli pogoditi doslovno ništa iz daljine. Međutim, još uvijek šibenska ekipa nije mogla sa sigurnošću realizirati zicere ni obraniti ulaske pod obruč pa se u zadnjih deset minuta ušlo sa 53:53.

U prve tri minute zadnje četvrtine Šibenka je postigla 4, a Zlatibor 2 poena. Šuterski potpuno neopasni gosti pružili su niz prilika da se s barem dva uzastopna uspješna napada povede malo više, publika je poticala narančaste da to naprave, no bez uspjeha. U zadnjih pet minuta ulazi se sa 57:57.

U egal-završnicu Šibenka zbog skraćenog rostera ulazi bez Pleadina koji ima pet i s još tri igrača koji imaju četiri osobne greške. U 39. minuti Badrak daje našima konačno pogodak za tri poena, a onda, nakon šest neuspješnih pokušaja u drugom poluvremenu, za tri pogađaju i gosti, konkretno Terzić i to pod faulom. Sa četiri poena Zlatibor vodi 66:67, na 76 sekundi do kraja.

Junaković pogađa polaganje, no pogađa i Vujačić od tablu na drugoj strani. Devet sekundi do kraja Junakoviću suci sviraju faul u napadu (isključujući peti) pa onda još nakon pregleda snimke odlučuju da je to bio nesportski faul u napadu. Paunović pogađa dva bacanja za 68:71. Šibenka je prisiljena na još jedan prekršaj, Đukanović pogađa još dva bacanja i to je bilo to.

Cijela šuterska linija Šibenke imala je ukupni šut za tricu 2 od 25 na kraju; a Josip Jukić, klasični centar, imao je učinak 2 od 4. Jukić je imao i odličan učinak za dva (5 od 6) te skupio 10 skokova.

SD Baldekin, gledatelja 450, suci Tomislav Stapić, Vojislav Lepetić i Bojan Popović
ŠIBENKA: Bobek, Pleadin 2, Begić, Badrak 3, Vujičić 14, Jukić 16, Serdarušić 16, Šarić, Brajković 4, Junaković 13, trener Roko Jurlina
ZLATIBOR Č.: Zahiragić 5, Paunović 5, Đorđević 2, Vujačić 16, Glišić 9, Terzić 9, Đukanović 18, Milošević, Matović, Smiljanić 7, Kovačević 2, Marjanović, trener Strajin Nedović

U drugom susretu skupine D, Borac iz Banja Luke je svladao u gostima ljubljansku Iliriju sa 62:70. Šibenka u subotu od 19:30 gostuje u Osijeku, a u ovom natjecanju dočekuje na Baldekinu Iliriju u četvrtak 17. listopada od 18 sati.