Poraz od Ilirije

Ponekad je tužno, a večeras i ružno navijati za Šibenku

Košarka   |   Autor: G.M.   |   17.10.2024 u 20:43

GKK Šibenka
U susretu 2. kola skupine D Druge ABA lige, Šibenka je na svom Baldekinu poražena od ljubljanske Ilirije sa 61:95 (22:25, 11:26, 15:23, 13:21).

Igrači Šibenke su se samo u prvoj četvrtini nosili s visokim ritmom postizanja poena kojeg su postavili gosti iz Ljubljane. Ilirija je došla motivirana i ambiciozna odigrati najbolje što može, a vjerojatno se ni sama nije nadala da će to rezultirati ovako visokom pobjedom.

Možemo istaknuti da su Šibenčani vodili 11:4 u 4. minuti i bili bolji na početku, da je mladi Škugor pogodio tri trice, da je Ilirija zabila 14 poena zaredom, od 22:18 u 8. do 22:32 u 13. minuti, kao i da su Ljubljančani imali šut za tricu 10 od 20, ali nema zapravo nekog posebnog trenutka ili statističkog podatka koji bi objasnio utakmicu koja je od 8. minute krenula nizbrdo i zaustavila se na dnu provalije.

U izjavi poslije utakmice trener domaćih Jurlina priznao je da su gosti bili bolji u svakom segmentu igre te da ne zna koji su uzroci tome.

SD Baldekin, gledatelja 250, suci Nermin Nikšić, Maid Lasetović i Ernad Karović
ŠIBENKA: Bobek, Pleadin 5, Begić, Badrak 3, Vujičić 7, Jukić 7, Serdarušić 21, Šarić, Škugor 9, Brajković 1, Junaković 8
ILIRIJA LJ: Padjen 12, Ferme 16, Strnad, Škorjanc 4, Orel 23, Tomažič 14, Lovro 2, Mikuš 6, Jockuch 6, Nosakhare, Kureš 12

U sljedećem kolu ovog natjecanja Šibenka gostuje kod Borca iz Banja Luke 31. listopada. U domaćem prvenstvu u ponedjeljak je čeka Split na Gripama.