Protiv FSV-a

Košarkašice Šibenika u Rijeci nakon preokreta iščupale važnu pobjedu

Košarka   |   Autor: G.M.   |   12.10.2024 u 21:49

HKS TV
U susretu 3. kola Premijer lige za košarkašice, Šibenik je upisao prvu pobjedu u natjecanju, svladavši u gostima riječki FSV sa 76:81 (17:19, 17:18, 24:12, 18:32). Sljedećeg vikenda Šibenčankama slijedi novo gostovanje, kod ekipe Zadar Plus.

Nakon četiri minute igre svijetlilo je 14:4 za domaće i slutilo je na još jedan uvjerljiv poraz Šibenika, no stisle su naše igračice malo u obrani, napravile seriju 11:0 te u zadnjih šest minuta prve četvrtine primile samo tri poena.

Nekakvu prednost gošće su držale sve do početka treće četvrtine (34:38 u 21. minuti), a tada Riječanke raznovsnim rješenjima u napadu prave svoju seriju 11:0 i odlaze na sedam razlike. U 27. minuti bilo je i 57:45, no opet se budi obrana: nakon što ništa nisu mogle obraniti u prvih sedam minuta, u posljednje tri Šibenčanke primaju samo tri poena, za prihvatljiviji zaostatak od 58:49 prije zadnjih deset minuta.

Utakmica u kojoj su domaće ukrale 11, a gošće 12 lopti, a obje ekipe napravile su i preko 20 napadačkih pogrešaka, išla je u smjeru FSV-a sve do 59:51 devet minuta do kraja. Johnson je sa 6 poena dovela Šibenik do samo 61:59, a onda je preuzela Lawhorne sa svojih 7 poena, za 66:66. Tada Strize postiže 5 poena za vodstvo 69:71, imale su naše i plus pet, no u zadnjih 100 sekundi ulazi se sa 76:76.

Čipčić, Johnson pa opet Čipčić pogađaju svaki put po jedno slobodno bacanje, Riječanke nisu zabile ništa na kraju utakmice pa je Dora Čipčić polaganjem zaključila susret, za konačnih 76:81.

SRC 3. maj, gledatelja 250, suci Teo Miletić, Ante Katalinić i Robert Maljevac

FSV: Strilić 6, Mašić 18, Perić, Vidović, Jurčić, Ratković, Brandić 8, Tuftan 6, Pozder, Brajac 24, Krakić 14, Rexhepi, trener Teddy Delač

ŠIBENIK: Čipčić 13, Kaučič 2, Dragović, Baban, Milković 3, Lawhorne 26, Perković, Strize 18, Džafić, Šarić 3, Vlaić, Johnson 16, trener Stipe Bralić