U 20 sati

Ako Hrvatska sutra pobijedi, Olimpijadu će u finalu tražiti protiv Grčke

Košarka   |   Autor: HINA   |   06.07.2024 u 18:36

HINA
Grčka košarkaška reprezentacija plasirala se u finale kvalifikacijskog turnira za ovoljetne Olimpijske igre u Parizu nakon što je u polufinalu, u Pireju, bila uvjerljiva protiv Slovenije pobijedivši 96-68 (32-14, 15-19, 19-17, 30-18).

Za nastup u Parizu grčki košarkaši će se u nedjeljnom finalu boriti protiv pobjednika drugog polufinalnog susreta ove skupine u kojem se sastaju Hrvatska i Dominikanska Republika. Ta je utakmica na programu u 20 sati.

Od samog početka dvoboja Grčka je bila u prednosti protiv Slovenaca, a ogled je otvorila s 13-0 uz sedam poena Giannisa Antetokounmpa. Nisu se Slovenci uspjeli oporaviti od lošeg starta te su na kraju prve četvrtine imali zaostatak od čak 18 poena (14-32), a najbolji slovenski igrač Luka Dončić u tom je dijelu ogleda postigao tek dva poena.

Početkom druge četvrtine Grčka je povela i s više od 20 poena prednosti, ali do odmora su se napokon razbudili i Slovenci te su nakon 20 minuta igre imali zaostatak od 14 poena (33-47).

Kroz cijelo drugo poluvrijeme domaćin Grčka je rutinski držala prednost, imala suparnika na velikom odstojanju i mirno osigurala finale, utakmicu za odlazak na Olimpijske igre.

U posljednjoj dionici Grčka je pobjegla i na +30 pa se mogla odmoriti i glavna domaća zvijezda Antetokounmpo za nedjeljno finale. Dvoboj je završio s 13 poena i četiri skoka. Najbolji je kod Grka bio Thomas Walkup s 19 poena i šest skokova, dok je Nick Calathes uz devet koševa imao 11 asistencija.

Sloveniju je predvodio Luka Dončić s 21 poenom, sedam skokova i pet asistencija. Imao je Dončić i čak deset izgubljenih lopti.