Oglas
  1. Naslovnica
  2. Scena
  3. Glazba

Koncerti na gradskoj plaži

Prvi dan ljeta i odlični nastupi: Svjetski dan glazbe proslavljen na šibenskom Banju

Prvi dan ljeta i odlični nastupi: Svjetski dan glazbe proslavljen na šibenskom Banju

Šibenska gradska plaža Banj u nedjelju je bila pozornica glazbe, druženja i ljetne atmosfere povodom obilježavanja Svjetskog dana glazbe. Brojni građani i posjetitelji uživali su u nekoliko sati besplatnog glazbenog programa uz nastupe lokalnih izvođača i bendova, koji su se izmjenjivali tijekom poslijepodneva i večeri.

Oglas

Program je započeo nastupom Frestona, a potom su se publici predstavili Angela G K, Bilievo Maslo, The Old School Band i Lily Gee, koja je svojim nastupom zaključila ovogodišnju proslavu na jednoj od najljepših šibenskih lokacija uz more.

Spoj ugodnih temperatura, morskog ambijenta i raznovrsnih glazbenih stilova privukao je brojne posjetitelje koji su večer proveli uz glazbu i opuštenu atmosferu na Banju.

Svjetski dan glazbe, poznat i pod nazivom Fête de la Musique, obilježava se svake godine 21. lipnja diljem svijeta. Manifestacija je nastala 1982. godine u Francuskoj s ciljem približavanja glazbe široj publici kroz besplatne nastupe na javnim površinama. Danas se slavi u više od stotinu zemalja, a koncerti se održavaju na trgovima, ulicama, parkovima i drugim otvorenim prostorima.

Šibenik se već godinama pridružuje ovoj međunarodnoj proslavi, a ovogodišnje izdanje ponovno je pokazalo kako glazba uspješno spaja ljude svih generacija. Uz zvukove domaćih izvođača, Banj je na prvi dan ljeta još jednom postao mjesto susreta, dobre energije i zajedničkog uživanja u glazbi.

Organizatori događaja bili su Hrvatska glazbena unija, Turistička zajednica grada Šibenika, Beach Club Petrus, Radio Ritam i Hrvatska udruga za zaštitu izvođačkih prava (HUZIP).

Pogledajte galeriju fotografija u nastavku.

Oglas

Oglas
Najnovije vijesti
1
2
3
4
5
6
Oglas
Oglas
Oglas
/ IZ KATEGORIJE